Ukončení podpory Windows 7

Ukončení podpory Windows 7

Po 10 letech od prvního vydání Windows 7 se blíží ukončení podpory ze strany Microsoftu pro tento stále oblíbený operační systém.

14. ledna 2020

14. ledna 2020 bude oficiálně ukončena podpora pro Windows 7. Váš počítač s Windows 7 bude i nadále fungovat, ale společnost Microsoft již nadále nebude vydávat žádné bezpečnostní aktualizace.

Přestože můžete Váš počítač i nadále používat, bez dalších bezpečnostních aktualizací se vystavujete vysokému riziku v podobě virů či malwaru.

Co dál s Windows 7?

Jak firemním, tak běžným uživatelům doporučujeme Windows 7 nahradit, čímž předejdete všem případným bezpečnostním problémům a hrozbám. Možností, jak Windows 7 nahradit je několik.

windows 10

Přechod na Windows 10

Často nejjednodušším řešením je prostý upgrade na vyšší verzi Windows. V tomto případě rozhodně doporučujeme přejít rovnou na Windows 10.

Je třeba si uvědomit, že počítače s Windows 7 již nemusí výkonnostně stačit pro plnohodnotný běh nového operačního systému Windows 10, jelikož dnešní počítače jsou mnohem rychlejší, než počítače 5 - 10 let staré s Windows 7. V těchto případech je nejjednodušší pořídit si nový počítač již s Windows 10.

Převedeme Vám počítač na Windows 10

Ať už budete pouze upgradovat Windows 7 na Windows 10 či kupovat nový počítač, jsme Vám připraveni poskytnout maximální podporu ať už při výběru nového počítače a přenosem Vašich dat a aplikací, tak s upgradem na Windows 10.

ubuntu

Přechod na Linux

Nechcete-li investovat do nákupu licence Windows 10 či zcela nového počítače, je možné přejít na operační systém Linux, jenž je plnohodnotnou alternativou, která je navíc zcela zdarma.

Přestože se Linuxu můžete na počátku bát, v našich článcích se dočtete, jak Vám Linux nejen vyřeší všechny Vaše potřeby, ale dokonce, jak s ním ušetříte.

Přečtěte si více v:

Pomůžeme s přechodem na Linux

Zaujala Vás možnost přechodu na Linux a opensource software? Naši specialisté Vám pomohou nejen s výběrem nejlepší linuxové distribuce pro Vás, ale také s instalací a praktickým seznámením.

chrome os

Přechod na Google s Chromebooky

Pro ty z Vás, jenž již nyní používáte převážně Google Apps (Gmail, Google drive, Google Docs, Google kalendář a další), existuje ještě jedno elegantní a velmi efektivní řešení, jak nahradit Windows 7. Tím řešením jsou tzv. ChromeBooky - tj. notebooky s operačním systémem od společnosti Google - Chrome OS.

U Chromebooků máte všechny Google aplikace plně k dispozici a to dokonce i v offline režimu. Kromě toho na Chromeboocích spustíte pohodlně také aplikace pro Android či Linux.

Chcete přijít na Google?

Potřebujete pomoc se správným výběrem Chromebooku či jen chcete plnohodnotně přejít na Google Apps? Neváhejte nás kontaktovat a naši pracovníci Vám velmi rádi pomůžou.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 16. září 2019

Stále existuje skupina zákazníků, která nedůvěřuje produktům značky Acer, přestože tento výrobce již dávno nepatří k výrobcům low-end zařízení a dnes se řadí ke světové špičce v oblasti výroby notebooků, počítačů a LCD panelů. My sami jsme s těmito produkty nadmíru spokojeni a denně je používáme v naší společnosti. Dnes Vám představíme 3 důvody, proč si vybrat produkty společnosti Acer.

Václav Dobiáš | 8. září 2019

Po 10 letech od prvního vydání Windows 7 se blíží ukončení podpory ze strany Microsoftu pro tento stále oblíbený operační systém.

Václav Dobiáš | 5. září 2019

Veletrh IFA je největší přehlídkou spotřebitelských technologií v Evropě, takže očekáváme, že zde uvidíme významné novinky, od televizorů 4K a OLED přes nositelná zařízení až po smartphony. Samozřejmě předvedeme naše nejnovější počítače, které reagují na pokračující přechod celého odvětví k tenkým a lehkým zařízením. Nejde však pouze o menší rozměry, protože spotřebitelé chtějí přizpůsobivé, vždy připojené, výkonné a bezvadně navržené počítače, a společnost Dell i nadále nastavuje laťku počítačovému průmyslu.