Linux = perfektní desktop

Linux = perfektní desktop

V předchozích článcích jsme si ukázali, jak můžete díky Linuxu mít dokonalou herní či kancelářskou sestavu. V dnešním článku si ukážeme, proč mít Linux jako hlavní operační systém.

Bezpečnost

Linux je od počátku postaven s vysokým důrazem na bezpečnost. Již samotná koncepce v základu odděluje jednotlivé uživatelské účty od samotného systému. Navíc již pár let disponuje rozhraním, jenž umožňuje spouštět aplikace v tzv. sanboxovaném módu, díky kterému nemá aplikace přístup k uživatelským souborům.

Aktualizace

Aby systém byl bezpečný, je potřeba, aby byl aktualizovaný. I v Linuxu tedy probíhají pravidelné aktualizace. Oproti Windows není však potřeba neustále operační systém restartovat - Linux umí jen přestartovat služby a aplikace, které to vyžadují a vy můžete pracovat bez omezení.

Kompatibilita

V dnešní době již téměř neexistují problémy s hardwarovou kompatibilitou. Občas sice můžete narazit na uzavřený hardware, kde výrobce nepodporuje nic jiného než Windows, častěji však s ovladači nebude vůbec žádný problém. Linux navíc ovladače nainstaluje sám za Vás.

Spousta softwaru

Pro Linux existují tisíce aplikací, jenž můžete často zcela zdarma používat. K dispozici máte všechny známé prohlížeče (Firefox, Google Chrome, Operu, …), kancelářské balíky (Libre Office), ekonomické softwary (Flexibee) a spoustu her. Navíc díky emulátorům (PlayOnLinux) není problém spustit i složitější aplikace na Linuxu (např. Core, Adobe a další).

Určitě tak naleznete software, který Vám bude vyhovovat.

 

Nízké hardwarové nároky

Linux má svou architektůru postavenou zcela rozdílně oproti Windows. Můžete jej tak používat na méně výkonném hardwaru, ale především i na počítačích, které již z nějakého důvodu nezvládnou poslední aktualizace Windows 10.

Nemusíte tak vyhazovat funkční počítač jen proto, že nestačí pro Windows 10.

 

Cena

Hlavní výhodou opensource a tedy i Linuxu je cena. Za pořízení Linuxu a ani většiny softwaru nemusíte dát ani korunu. Přesto se jedná o plnohodnotný software, jenž Vám zajistí vše co potřebuje a nijak Vás nebude omezovat.

Podpora

Kolem Linuxu existuje i v České republice obrovská komunita, jenž je Vám ráda poradí s jakýmkoliv dotazem či problémem.

Hezky Česky

Nespornou výhodou je, že systémy jsou plně lokalizovány takže nemusíte mít strach, že se se svým počítačem nedomluvíte.

Proč tedy nevyzkoušet Linux?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám ukážeme všechny možnosti Linuxu a pomůžeme Vám s přechodem na opensource. Neváhejte nás kontaktovat buď emailem na info@eabm.cz nebo telefonicky na 777 027 509.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 20. leden 2020

Akční nabídka pro leden - únor 2020.

Václav Dobiáš | 12. leden 2020

Být osloveni americkým klientem je pro nás vždy čest. Proto jsme velice rádi, že jsme se mohli podílet na internetové prezentaci www.revoxy8.cz, na které jsou prezentovány a nabízeny jako první v ČR lehké hyperbarické komory.

Václav Dobiáš | 8. leden 2020

O ukončení podpory Windows 7 ze strany Microsoftu jsme Vás aktivně informovali již od září loňského roku. Nyní je již však nutné začít aktivně řešit, co si s Windows 7 počít, jelikož bez bezpečnostních aktualizací se vystavujete nemalým bezpečnostním hrozbám, jež Vám mohou způsobit obrovské problémy a ztráty.