Linux = perfektní desktop

Linux = perfektní desktop

V předchozích článcích jsme si ukázali, jak můžete díky Linuxu mít dokonalou herní či kancelářskou sestavu. V dnešním článku si ukážeme, proč mít Linux jako hlavní operační systém.

Bezpečnost

Linux je od počátku postaven s vysokým důrazem na bezpečnost. Již samotná koncepce v základu odděluje jednotlivé uživatelské účty od samotného systému. Navíc již pár let disponuje rozhraním, jenž umožňuje spouštět aplikace v tzv. sanboxovaném módu, díky kterému nemá aplikace přístup k uživatelským souborům.

Aktualizace

Aby systém byl bezpečný, je potřeba, aby byl aktualizovaný. I v Linuxu tedy probíhají pravidelné aktualizace. Oproti Windows není však potřeba neustále operační systém restartovat - Linux umí jen přestartovat služby a aplikace, které to vyžadují a vy můžete pracovat bez omezení.

Kompatibilita

V dnešní době již téměř neexistují problémy s hardwarovou kompatibilitou. Občas sice můžete narazit na uzavřený hardware, kde výrobce nepodporuje nic jiného než Windows, častěji však s ovladači nebude vůbec žádný problém. Linux navíc ovladače nainstaluje sám za Vás.

Spousta softwaru

Pro Linux existují tisíce aplikací, jenž můžete často zcela zdarma používat. K dispozici máte všechny známé prohlížeče (Firefox, Google Chrome, Operu, …), kancelářské balíky (Libre Office), ekonomické softwary (Flexibee) a spoustu her. Navíc díky emulátorům (PlayOnLinux) není problém spustit i složitější aplikace na Linuxu (např. Core, Adobe a další).

Určitě tak naleznete software, který Vám bude vyhovovat.

 

Nízké hardwarové nároky

Linux má svou architektůru postavenou zcela rozdílně oproti Windows. Můžete jej tak používat na méně výkonném hardwaru, ale především i na počítačích, které již z nějakého důvodu nezvládnou poslední aktualizace Windows 10.

Nemusíte tak vyhazovat funkční počítač jen proto, že nestačí pro Windows 10.

 

Cena

Hlavní výhodou opensource a tedy i Linuxu je cena. Za pořízení Linuxu a ani většiny softwaru nemusíte dát ani korunu. Přesto se jedná o plnohodnotný software, jenž Vám zajistí vše co potřebuje a nijak Vás nebude omezovat.

Podpora

Kolem Linuxu existuje i v České republice obrovská komunita, jenž je Vám ráda poradí s jakýmkoliv dotazem či problémem.

Hezky Česky

Nespornou výhodou je, že systémy jsou plně lokalizovány takže nemusíte mít strach, že se se svým počítačem nedomluvíte.

Proč tedy nevyzkoušet Linux?

Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám ukážeme všechny možnosti Linuxu a pomůžeme Vám s přechodem na opensource. Neváhejte nás kontaktovat buď emailem na info@eabm.cz nebo telefonicky na 777 027 509.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 16. září 2019

Stále existuje skupina zákazníků, která nedůvěřuje produktům značky Acer, přestože tento výrobce již dávno nepatří k výrobcům low-end zařízení a dnes se řadí ke světové špičce v oblasti výroby notebooků, počítačů a LCD panelů. My sami jsme s těmito produkty nadmíru spokojeni a denně je používáme v naší společnosti. Dnes Vám představíme 3 důvody, proč si vybrat produkty společnosti Acer.

Václav Dobiáš | 8. září 2019

Po 10 letech od prvního vydání Windows 7 se blíží ukončení podpory ze strany Microsoftu pro tento stále oblíbený operační systém.

Václav Dobiáš | 5. září 2019

Veletrh IFA je největší přehlídkou spotřebitelských technologií v Evropě, takže očekáváme, že zde uvidíme významné novinky, od televizorů 4K a OLED přes nositelná zařízení až po smartphony. Samozřejmě předvedeme naše nejnovější počítače, které reagují na pokračující přechod celého odvětví k tenkým a lehkým zařízením. Nejde však pouze o menší rozměry, protože spotřebitelé chtějí přizpůsobivé, vždy připojené, výkonné a bezvadně navržené počítače, a společnost Dell i nadále nastavuje laťku počítačovému průmyslu.