Síť třídy enterprise i pro střední podniky

Síť třídy enterprise i pro střední podniky

Pro malé a střední podniky představuje spravovatelný switch XS3700-24 možnost upgradovat svou síť na plný výkon desetigigabitové sítě třídy enterprise.

ZyXEL XS3700-24

ZyXEL XS3700 2410gigabitový L2+ spravovatelný switch s unikátní hardwarovou redundancí a konfigurací portů, jež zahrnuje osm 10G BASE-T portů, dvanáct SFP+ portů pro 10gigabitový uplink a čtyři 10G kombinované porty.

Činnosti náročné na šířku pásma, například hlasové služby, streaming videa či cloudové aplikace, se nyní na mnoha pracovištích stávají normou. Současně je stále více síťových zařízení koncipováno podle pokročilých síťových standardů, jako je IEEE 802.11ac. Malé a střední podniky jsou vzhledem k této prudce rostoucí poptávce po šířce přenosového pásma sítí nuceny hledat nová řešení. Switch XS3700-24 nabízí pro virtualizaci serverů a konvergenci rychlost linky 10 gigabitů. A protože podporuje také efektivní síťové řešení ZyXEL One Network, pozvedá sítě malých a středních podniků na úroveň velkých korporací a pomáhá jim vyrovnat se s rostoucími nároky na šířku přenosového pásma.

Páteřní síť třídy enterprise pro malé a střední podniky

Produkt XS3700-24 malým a středním podnikům usnadňuje rozšiřování a transformaci sítí. Uživatelům totiž dovoluje využít 10G metalické porty pro agregaci serverů a SFP+ porty pro agregaci switchů u 10 G uplinku. To je ideální způsob, jak vytvořit páteřní síť malého nebo středního podniku. Vedle široké škály funkcí pro správu sítě na 2. vrstvě a dodatečné podpory pro základní statické směrování a policy routingu disponuje switch XS3700-24 také podporou Dual Stack, tedy podporou protokolů IPv4 i IPv6. Jedná se o komplexní řešení pro IPv6 bez jakýchkoli dodatečných nákladů, které odpovídá každodenním potřebám malého či středního podniku a současně je připravené na budoucí vývoj.

Jednoduše spolehlivý, prostě žádné výpadky

Chod podniku se nezastavuje ani na minutu, a podniková síť si tedy nemůže dovolit žádné neočekávané výpadky. ZyXEL XS3700-24 je navržen v souladu s koncepcí NSPOF (No Single Point of Failure), která je založena na vestavěné redundanci. Napájecí a ventilátorový modul jsou vyměnitelné za provozu a lze je použít i v jiných modelech switchů řady 3700. Zařízení má také větrací otvory mezi přední a zadní stranou, které zlepšují rozptyl tepla. Kromě toho switch podporuje softwarové funkce protokolu VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol) a záložní kopii firmwaru, takže zaručuje zachování provozu sítě i v průběhu údržby nebo řešení potíží.

Bezproblémová správa sítě

Vedle bezkonkurenční odolnosti a neblokujícího výkonu nabízí ZyXEL XS3700-24 také jednodušší používání. Rozhraní příkazového řádku produktu XS3700-24, které umožňuje konfigurovat několik switchů současně, je kompatibilní se switchi ZyXEL řad XS2210, XS3700 a XS3900. V rámci koncepce ZyXEL One Network mohou uživatelé pomocí utility ZON od ZyXELu kontrolovat umístění, přiřazovat IP adresy, provádět restart a upgradovat firmware u více switchů – a to vše z jediné platformy.

Díky funkci Smart Connect, která je rovněž součástí ZyXEL One Network, pak switch XS3700-24 dokáže automaticky zjistit všechna zařízení ZyXEL v síti a většinu zařízení podporujících protokol LLDP (Link Layer Discovery Protocol). Uživatelé tak vidí všechna zařízení v síti a mohou je spravovat jednoduchým kliknutím na zobrazené zařízení. Není tedy již nutné manipulovat s každým síťovým zařízením zvlášť, a celý proces správy sítě se výrazně zjednoduší.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 8. červenec 2024

S příchodem letních měsíců se zvýšenými teplotami přichází také potřeba odborné péče o vaše elektronické zařízení. Prach, který se během roku hromadí uvnitř Vašeho notebooku či počítače, může zhoršit chování Vašeho zařízení.

František Fajna | 27. červen 2024

Akční nabídka pro květen 2024.

František Fajna | 26. červen 2024

Když aktualizujete nebo zrušíte položku schůzky na ploše aplikace Outlook, zobrazí se chyba konfliktu. „Jedna nebo více položek ve složce, kterou jste synchronizovali, se neshoduje"