Síť pod kontrolou s GS2210

Síť pod kontrolou s GS2210

Nová řada plně spravovaných switchů GS2210 přináší plnou kontrolu nad sítí pro zajištění optimálního výkonu hlasových, datových a video aplikací.

 

 

S novou řadou spravovaných L2 switchů od společnosti ZyXEL mohou IT oddělení malých a středních podniků převzít kontrolu nad svými sítěmi. Řada GS2210 disponuje vylepšeným rozhraním příkazového řádku (CLI), které IT oddělením poskytuje přímou kontrolu nad celou sítí, zrychluje instalaci switchů a zdokonaluje průběžnou správu sítě. Nová řada je ideální pro sektor výrobní, logistický i pro hotelové sítě a nemocnice nebo pro dohledové sítě na bázi IP s hlasovými, datovými a video aplikacemi náročnými na přenosovou kapacitu.

ZyXEL GS2210Integrace datové, hlasové a video komunikace do jediné sítě znamená nejen efektivnější komunikaci a správu, ale také nižší celkové náklady daného řešení pro podniky. Právě z toho důvodu rostoucí počet podniků, vzdělávacích institucí a hotelů zavádí služby založené na protokolu IP, jako jsou VoIP, videokonference, IP dohled a televize IPTV. Takováto řešení ovšem přinášejí řadu náročných úkolů, kdy IT specialisté musejí zajistit konzistentní výkonnost kritických aplikací a dostatečnou izolaci a zabezpečení sítě a řízení síťového provozu tak, aby byly splněny požadavky různých služeb a aplikací.

Řada GS2210 disponuje rozhraním CLI. Toto rozhraní poskytuje úplnou kontrolu nad řízením provozu, správou šířky pásma a monitoringem sítě, čímž zkracuje dobu potřebnou k instalaci a zjednodušuje management sítě.

Řada GS2210 obsahuje také pokročilé obranné mechanismy, jako jsou kontrola zdrojových IP adres, sledování DHCP (DHCP snooping) a inspekce ARP, které zajišťují vysoce zabezpečené a odolné síťové prostředí. IT oddělení tak mohou kontrolovat a monitorovat přístup k síti, zjišťovat a blokovat záměrné síťové útoky a předcházet tomu, aby byl switch vyřazen z provozu obsluhou nesmyslných požadavků (DDoS útoky).

„Integrace více různých aplikací do IP sítě může přinést mnoha podnikům jasné výhody. Jde zejména o hlasovou komunikaci či dohled na bázi IP. To ovšem znamená, že firmy daleko více závisejí na svých sítích, a spolehlivost a dostupnost sítí jsou tudíž mnohem důležitější,” uvedl Martin Bratičák, Head of Channel CEE společnosti ZyXEL. „Produkty GS2210 IT oddělením pomohou tuto spolehlivost a dostupnost zajistit a poskytnou jim kontrolu nutnou pro vytvoření spolehlivé, vysoce zabezpečené a efektivní sítě, která dokáže plnit potřeby podniku nyní i v budoucnosti.”

Řada obsahuje modely s 28 nebo 50 porty s konektivitou GbE RJ-45, GbE SFP a GbE combo (RJ-45/SFP). K dispozici jsou také modely s napájením PoE (Power Over Ethernet), který nabízí celkový příkon 375 wattů. Tato řada je proto ideálním řešením pro napájení širokého spektra zařízení, jako jsou přístupové body, IP videotelefony či produkty pro IP dohled. Dokonale se hodí pro organizace s více než 150 uživateli a díky duální sadě protokolů (IPv4 a IPv6) a hostiteli IPv6 lze tyto produkty nainstalovat již dnes a později je snadno převést na novou generaci internetových protokolů.

Řada GS2210 je plně kompatibilní s koncepcí ZyXEL One Network, která switchi umožňuje snadno zjistit další produkty a řešení ZyXEL v síti. Správa a řízení sítě jsou díky tomu ještě snazší.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Mynář Petr | 5. duben 2021

Přinášíme Vám ekonomicky zajímavý a chytrý systém se spoustou individuálních doplňků pro Vaše řešení zabezpečení bytu, domu, garáže, chaty, skladu, malé firmy apod. Technologie od společnosti iGET SECURITY M3B je víceúčelový bezdrátový GSM alarm, detektor na dveře a okna, detektor pohybu, siréna 110 dB. Zařízení je ovladatelné z aplikace iGET ALARM, která je v českém jazyce pro Android a iOS. Alarm při poplachu telefonuje nebo odesílá SMS.

Václav Dobiáš | 28. březen 2021

Na na 31. března připadá světový den zálohování. Už jste si zazálohovali soubory? Pokud ne, nevěšte hlavu – pomůžeme vám s tím.

Mynář Petr | 23. březen 2021

Tatam je doba, kdy vodní chlazení počítače bylo složité a finančně téměř nedostupné. Zároveň díky dnešním výkonným grafickým kartám je nutné se stále více zabývat výkonným chlazením celého systému.