Switch s rychlostí 10G na druhé vrstvě

Switch s rychlostí 10G na druhé vrstvě

Řada gigabitových řízených switchů XGS2210 pracuje na druhé vrstvě s rychlostí uplinku 10G. Nabízí optické připojení SFP+ 10G, vysokou kapacitu napájení pomocí PoE a chrání podnikové sítě před zpomalením provozu na switchi.

 

 

ZyXEL XGS2210

Připravte podnikové sítě na mohutný nástup klientů standardu 802.11ac.

Společnost ZyXEL Communications, globální leader na poli širokopásmových síťových technologií, na trh uvedla řadu XGS2210 řízených 28/52portových gigabitových switchů pracujících na druhé vrstvě s rychlostí uplinku 10 G. Podle výzkumu společnosti Infonetics Research bude na konci roku 2017 80 % podnikových přístupových bodů kompatibilních s bezdrátovým standardem 802.11ac, přičemž do roku 2019 tento podíl dále vzroste na téměř 90 %. S rostoucí popularitou bezdrátového standardu 802.11ac se od síťových switchů očekává rychlejší výkon a vyšší kapacita uplinku, která dokáže splnit potřeby připojených klientů kompatibilních s tímto standardem. Díky řadě XGS2210 podnikové sítě v budoucnu snadno zvládnou rychlý nárůst počtu klientů standardu 802.11ac. Zároveň rozšiřuje možnosti instalace IP kamer, VoIP telefonů a bezdrátových přístupových bodů pro IP dohled i pro pohostinská a vzdělávací zařízení.

ZyXEL XGS2210

Pro efektivní routing mezi doménami v rámci malé sítě switche řady XGS2210 poskytují statický routing s možností snadné implementace v malých až středních organizacích. Pro profesionální konfiguraci sítě a optimální efektivitu jejího řízení switche řady XGS2210 podporují komplexní CLI a SNMP.

Nezbytným předpokladem pro zajištění spolehlivých a stabilních sítí, zejména v případě konvergovaných sítí s různým provozem, je monitoring jejich provozu. Řada XGS2210 podporou standardu sFlow správcům pomáhá monitorovat a analyzovat síťový provoz a viditelnost. Síťový operační systém ZyNOS V4.30, který společnost ZyXEL bezplatně poskytuje ke svým switchům, uživatelům přináší pokročilé funkce, jako např. kontrolu zdrojových IP adres a plánování PoE.

Díky technologii PoE+ a kapacitě napájení až 375 W dokáží PoE modely XGS2210-28HP a XGS2210-52HP snadno napájet energeticky náročná zařízení, jako např. přístupové body standardu 802.11ac, kopulové kamery nebo PTZ rychlostní kopulové kamery.

Řada XGS2210 zahrnuje 28portové a 52portové modely s nebo bez napájení přes Ethernet. Společnost ZyXEL nabízí ucelené portfolio řízených, inteligentních řízených a neřízených síťových switchů pro spolehlivé sítě malých až středních organizací a pohostinských a vzdělávacích zařízení.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 26. září 2023

Hezké fotky prodávají. Při realizaci www projektů. často řešíme, že klient nemá pěkné fotky nebo jsou v naprosto špatné kvalitě. Samozřejmě, můžeme šáhnout do různých placených i neplacených fotobank, ale nejvíce nás potěší, když dostanete naprosto skvělé fotky. I díky tomu mohl vzniknout další miniweb, který se opravdu povedl právě díky fotkám.

Václav Dobiáš | 3. září 2023

Acer, ve spolupráci s českými školami, pro vás natočil videa ilustrující nasazení Acer Chromebooků ve výuce. Jak se s nimi pracuje studentům i učitelům? Jaká zařízení se osvědčila a proč si vybrali právě Chromebooky Acer? To vše dozvíte z následujících videí.

Václav Dobiáš | 30. srpen 2023

TravelMate řady P je tenký a lehký pracovní notebook pro profesionály na cestách. Je vybaven technologií Intel vPro® s platformou Intel® Evo™, díky čemuž zajišťuje rychlý výkon s nízkou spotřebou energie za účelem delší výdrže baterie, takže vám poskytne možnost bezproblémové a bezpečné hybridní práce, ať už jste kdekoli.