Zenbook UX305 - obsidiánová ultratřináctka

Zenbook UX305 - obsidiánová ultratřináctka

Nový 13” ultrabook Zenbook UX305 představuje nejtenčí zařízení na světě ve své kategorii. Kombinuje výkon podpořený úsporným procesorem Intel Core M a atraktivní design v barvě obsidiánu.

Zenbook UX305

Nejtenčí z nejtenčích.

Asus Zenbook UX3051Se svými 12,3 milimetry je nejtenčím notebookem na světě v kategorii 13” přenosných zařízení. Jeho celokovové provedení odkazuje na klasický, nadčasový design řady Zenbook. Nově přichází s oblými hranami, tradiční prvek soustředných kruhů na víku však zůstal zachován. I tento Zenbook kombinuje atraktivní design s výkonem – váží pouze 1,2 kilogramu a pohání ho úsporný procesor Intel Core M, díky němuž je počítač naprosto tichý. Procesor se spolu s rychlým SSD diskem stará o zcela plynulý chod systému Windows 8.1.

Na první pohled zaujme designem z broušeného kovu, který je typický pro řadu Zenbook. Celohliníkový ultrabook disponuje oproti svým předchůdcům znatelně oblejšími hranami a také matnou úpravou víka, na kterém se nezachytávají otisky prstů.

Novinka je vybavena antireflexním displejem s úhlopříčkou 13,3” a v nejvyšší konfiguraci i QHD rozlišením (3200×1800 bodů), který věrně zobrazuje barvy a především dokáže vykreslit i ty nejmenší detaily. Kvality displeje plně vyniknou při prohlížení fotografií či sledování videa.

Výkon Zenbooku UX305 spolehlivě uspokojí všechny požadavky běžných uživatelů. Srdcem počítače je extrémně úsporný procesor Intel Core M-5Y10 nejnovější generace Broadwell, který běžně pracuje na frekvenci 0,8 GHz, ale funkce Intel Turbo Boost jej v případě zatížení dokáže automaticky zvýšit až na hodnotu 2 GHz. Rychlé reakce zajišťuje také SSD disk o kapacitě 128 či 256 GB. Díky těmto komponentám Zenbook UX305 zvládá multitasking, plynulé přehrávání videa a rychlé spouštění aplikací. Notebook je zásluhou použitého procesoru i velmi tichý, neboť k jeho chlazení nejsou potřeba žádné ventilátory. To přináší i další výhodu v podobě dlouhé životnosti baterie, která udrží počítač bez nabíjení kolem 10 hodin.

Za bohatým zvukovým přednesem se skrývá kombinace technologií SonicMaster a ICEpower od společnosti Bang&Olufsen. Notebook obsahuje kvalitní reproduktory s oválnými cívkami a rozměrnými magnety. Ty ve spolupráci s rezonančními komorami a hliníkovým tělem zajišťují zvuk s širším frekvenčním rozsahem a vyšší úrovní hlasitosti, než bývá běžné u klasických notebooků.

Přítomnost konektoru microHDMI umožní přehrát váš oblíbený film na obrazovku vašeho televizoru. Nechybí ani tři rychlé porty USB 3.0, pomocí nichž můžete zálohovat soubory na externí disk rychlostí až 5 Gb/s. Dvoupásmové Wi-Fi rozhraní standardu 802.11ac Wi-Fi poskytuje s kompatibilními routery až trojnásobnou rychlost v porovnání se starším standardem 802.11n. Prostřednictvím integrovaného rozhraní Bluetooth 4.0 lze připojit i nejmodernější vysokorychlostní periferní zařízení.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 14. září 2020

S novým Grunexem zvládnete cokoli, na co si vzpomenete. Od běžné kancelářské práce přes úpravu fotek a sledování 4K videí až po ty nejnáročnější hry nebo práci s grafickými editory.

Václav Dobiáš | 13. září 2020

Většina s Vás pokládá za nejrozšířenější operační systém produkt společnosti Microsoft - operační systém Windows. Ve skutečnosti však je nejrozšířenějším operačním systémem Linux, který používáte každý den.

Mynář Petr | 7. září 2020

Pokud se Vám na obrazovce objeví hlášení podobné tomuto, zachovejte klid a nevolejte na zobrazené telefonní číslo. Jedná se o již známý podvod. Na druhé straně čeká „jen“ česko-rusky mluvící útočník, a díky tomu, že mu zavoláte, Vás to bude stát jen peníze.