Ultimátní hráč G751

Ultimátní hráč G751

Asus uvedl na český trh herní 17,3” notebooky G751 z řady Republic of Gamers. Jsou poháněny procesory Intel Core i7 Haswell a nejvýkonnějšími mobilními grafickými kartami současnosti nVidia GeForce GTX970M/980M.

ASUS ROG G751

Asus G751The Choice of Champions.

Výkon G751 lze ještě navýšit přetaktováním grafického jádra díky technologii ASUS TurboMaster. Notebooky G751 nabízejí tichý a přitom účinný systém chlazení, který se skládá z měděných pasivních chladičů a dvou inteligentních ventilátorů odvádějících horký vzduch zadními ventilačními otvory. Hráče potěší i drobné detaily, jako speciální klávesy pro okamžitý přístup ke službě Steam, možnost zahájení záznamu hraní jediným kliknutím či technologie ROG AudioWizard, která umožňuje přizpůsobit zvuk všem herním žánrům. Novinka se v Česku bude prodávat začátkem listopadu, ceny začínají na 39 999 Kč s DPH.

Výkon na úrovni stolního počítače

Notebook ROG G751 si zachovává design inspirovaný neviditelným letounem F-22 Raptor, který měli i předchozí modely řady G. Nový je však hliníkový pás s podsvětleným logem ROG na předním víku. Procesory Intel Core i7 zaručují vysoký výkon nezbytný pro plynulé fungování dnešních dynamických her. Grafický výkon zajišťují nejnovější grafické karty nVidia GeForce GTX970M/980M zprostředkovávající ostrý a živý obraz i při nastavení na nejvyšší detaily. Kombinovaný výkon procesoru a grafiky ještě zvyšuje technologie ASUS TurboMaster, která podporuje přetaktování grafického jádra v reálném čase a dokáže navýšit jeho výkon až o 5 %.

Tichý a účinný systém chlazení

Využívá inteligentní, téměř bezhlučný systém chlazení skládající se ze dvou nezávislých ventilátorů a měděných pasivních chladičů. Díky tomuto vylepšenému design dosahuje počítač účinného chlazení, což zajišťuje stabilitu systému a nízké teploty procesoru a grafického jádra (GPU) i během přetaktování. Tři teplovodní trubice vedou přímo ke GPU a odvádějí teplo k ventilátoru, načež je horký vzduch odváděn z notebooku zadními ventilačními otvory.

Živý herní obraz a optimalizované online hraní

Je vybaven matným Full HD IPS displejem s úpravou proti odleskům a širokými pozorovacími úhly 178 stupňů, takže ani při pozorování obrazovky z extrémních úhlů nedochází k téměř žádnému zkreslení barev. Model G751 podporuje také připojení externích displejů s rozlišením 4K/UHD (ultra-high-definition). Technologie Trinity Display umožňuje uživatelům současně pracovat až na čtyřech obrazovkách (displeji notebooku a třech externích monitorech) s využitím výstupních portů HDMI 1.4, mini DisplayPort a VGA. To se hodí zejména při hraní na více obrazovkách, sledování filmů nebo multitaskingu. K zajištění plynulého a bezproblémového hraní přispívá také technologie GameFirst III optimalizující práci v síti. Ta přiděluje herním paketům vysokou prioritu a větší šířku pásma, čímž zajišťuje naprosto plynulé hraní. Nabízí čtyři předvolené režimy přidělování priority paketům a ruční nastavení pro uživatele, kteří chtějí mít nad svojí sítí úplnou kontrolu. Integrovaný nástroj Network Monitor uživatelům dokonce umožňuje spravovat síťový provoz a testovat rychlost připojení.

Funkce zaměřené na hráče

Model ROG G751 nabízí speciální klávesy pro okamžitý přístup ke službě Steam a možnost zahájení záznamu hraní jediným kliknutím. Tlačítko ASUS ROG Macro Key lze naprogramovat na provádění až tří příkazů, což usnadní vyvolávání složitých herních víceklávesových akcí a umožní spouštění aplikací či načítání konkrétní webové stránky stiskem jediné klávesy. Klávesnice s jasně oddělenými klávesami je lehce nakloněna, což přispívá k pohodlí uživatelů i při dlouhém hraní. Klávesy mají nastavitelné podsvícení, které ve tmě červeně září, a k dispozici je dokonce i speciální zvýraznění kurzorových kláves WASD.

Vánoční limitovaná série s obřím výkonem

Do konce roku dorazí na český trh i limitovaná série notebooku s označením G751JY-T7034H. Ten nabídne oproti běžně prodávané konfiguraci ještě výkonnější procesor Intel Core i7-4860HQ a také obří 32GB paměť RAM. Navzdory výkonnějším komponentám za tento model zákazníci zaplatí stejně jako za model s procesorem Intel Core i7-4710HQ a 16 GB RAM, tedy 49 999 Kč s DPH.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Mynář Petr | 5. duben 2021

Přinášíme Vám ekonomicky zajímavý a chytrý systém se spoustou individuálních doplňků pro Vaše řešení zabezpečení bytu, domu, garáže, chaty, skladu, malé firmy apod. Technologie od společnosti iGET SECURITY M3B je víceúčelový bezdrátový GSM alarm, detektor na dveře a okna, detektor pohybu, siréna 110 dB. Zařízení je ovladatelné z aplikace iGET ALARM, která je v českém jazyce pro Android a iOS. Alarm při poplachu telefonuje nebo odesílá SMS.

Václav Dobiáš | 28. březen 2021

Na na 31. března připadá světový den zálohování. Už jste si zazálohovali soubory? Pokud ne, nevěšte hlavu – pomůžeme vám s tím.

Mynář Petr | 23. březen 2021

Tatam je doba, kdy vodní chlazení počítače bylo složité a finančně téměř nedostupné. Zároveň díky dnešním výkonným grafickým kartám je nutné se stále více zabývat výkonným chlazením celého systému.