Ultimátní hráč G751

Ultimátní hráč G751

Asus uvedl na český trh herní 17,3” notebooky G751 z řady Republic of Gamers. Jsou poháněny procesory Intel Core i7 Haswell a nejvýkonnějšími mobilními grafickými kartami současnosti nVidia GeForce GTX970M/980M.

ASUS ROG G751

Asus G751The Choice of Champions.

Výkon G751 lze ještě navýšit přetaktováním grafického jádra díky technologii ASUS TurboMaster. Notebooky G751 nabízejí tichý a přitom účinný systém chlazení, který se skládá z měděných pasivních chladičů a dvou inteligentních ventilátorů odvádějících horký vzduch zadními ventilačními otvory. Hráče potěší i drobné detaily, jako speciální klávesy pro okamžitý přístup ke službě Steam, možnost zahájení záznamu hraní jediným kliknutím či technologie ROG AudioWizard, která umožňuje přizpůsobit zvuk všem herním žánrům. Novinka se v Česku bude prodávat začátkem listopadu, ceny začínají na 39 999 Kč s DPH.

Výkon na úrovni stolního počítače

Notebook ROG G751 si zachovává design inspirovaný neviditelným letounem F-22 Raptor, který měli i předchozí modely řady G. Nový je však hliníkový pás s podsvětleným logem ROG na předním víku. Procesory Intel Core i7 zaručují vysoký výkon nezbytný pro plynulé fungování dnešních dynamických her. Grafický výkon zajišťují nejnovější grafické karty nVidia GeForce GTX970M/980M zprostředkovávající ostrý a živý obraz i při nastavení na nejvyšší detaily. Kombinovaný výkon procesoru a grafiky ještě zvyšuje technologie ASUS TurboMaster, která podporuje přetaktování grafického jádra v reálném čase a dokáže navýšit jeho výkon až o 5 %.

Tichý a účinný systém chlazení

Využívá inteligentní, téměř bezhlučný systém chlazení skládající se ze dvou nezávislých ventilátorů a měděných pasivních chladičů. Díky tomuto vylepšenému design dosahuje počítač účinného chlazení, což zajišťuje stabilitu systému a nízké teploty procesoru a grafického jádra (GPU) i během přetaktování. Tři teplovodní trubice vedou přímo ke GPU a odvádějí teplo k ventilátoru, načež je horký vzduch odváděn z notebooku zadními ventilačními otvory.

Živý herní obraz a optimalizované online hraní

Je vybaven matným Full HD IPS displejem s úpravou proti odleskům a širokými pozorovacími úhly 178 stupňů, takže ani při pozorování obrazovky z extrémních úhlů nedochází k téměř žádnému zkreslení barev. Model G751 podporuje také připojení externích displejů s rozlišením 4K/UHD (ultra-high-definition). Technologie Trinity Display umožňuje uživatelům současně pracovat až na čtyřech obrazovkách (displeji notebooku a třech externích monitorech) s využitím výstupních portů HDMI 1.4, mini DisplayPort a VGA. To se hodí zejména při hraní na více obrazovkách, sledování filmů nebo multitaskingu. K zajištění plynulého a bezproblémového hraní přispívá také technologie GameFirst III optimalizující práci v síti. Ta přiděluje herním paketům vysokou prioritu a větší šířku pásma, čímž zajišťuje naprosto plynulé hraní. Nabízí čtyři předvolené režimy přidělování priority paketům a ruční nastavení pro uživatele, kteří chtějí mít nad svojí sítí úplnou kontrolu. Integrovaný nástroj Network Monitor uživatelům dokonce umožňuje spravovat síťový provoz a testovat rychlost připojení.

Funkce zaměřené na hráče

Model ROG G751 nabízí speciální klávesy pro okamžitý přístup ke službě Steam a možnost zahájení záznamu hraní jediným kliknutím. Tlačítko ASUS ROG Macro Key lze naprogramovat na provádění až tří příkazů, což usnadní vyvolávání složitých herních víceklávesových akcí a umožní spouštění aplikací či načítání konkrétní webové stránky stiskem jediné klávesy. Klávesnice s jasně oddělenými klávesami je lehce nakloněna, což přispívá k pohodlí uživatelů i při dlouhém hraní. Klávesy mají nastavitelné podsvícení, které ve tmě červeně září, a k dispozici je dokonce i speciální zvýraznění kurzorových kláves WASD.

Vánoční limitovaná série s obřím výkonem

Do konce roku dorazí na český trh i limitovaná série notebooku s označením G751JY-T7034H. Ten nabídne oproti běžně prodávané konfiguraci ještě výkonnější procesor Intel Core i7-4860HQ a také obří 32GB paměť RAM. Navzdory výkonnějším komponentám za tento model zákazníci zaplatí stejně jako za model s procesorem Intel Core i7-4710HQ a 16 GB RAM, tedy 49 999 Kč s DPH.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 26. září 2023

Hezké fotky prodávají. Při realizaci www projektů. často řešíme, že klient nemá pěkné fotky nebo jsou v naprosto špatné kvalitě. Samozřejmě, můžeme šáhnout do různých placených i neplacených fotobank, ale nejvíce nás potěší, když dostanete naprosto skvělé fotky. I díky tomu mohl vzniknout další miniweb, který se opravdu povedl právě díky fotkám.

Václav Dobiáš | 3. září 2023

Acer, ve spolupráci s českými školami, pro vás natočil videa ilustrující nasazení Acer Chromebooků ve výuce. Jak se s nimi pracuje studentům i učitelům? Jaká zařízení se osvědčila a proč si vybrali právě Chromebooky Acer? To vše dozvíte z následujících videí.

Václav Dobiáš | 30. srpen 2023

TravelMate řady P je tenký a lehký pracovní notebook pro profesionály na cestách. Je vybaven technologií Intel vPro® s platformou Intel® Evo™, díky čemuž zajišťuje rychlý výkon s nízkou spotřebou energie za účelem delší výdrže baterie, takže vám poskytne možnost bezproblémové a bezpečné hybridní práce, ať už jste kdekoli.