Zyxel - Switche s webovou správou

Zyxel - Switche s webovou správou

Modely GS1920 přináší malým a středním podnikům koncepci „jediné sítě“, která zajišťuje hospodárnou, spolehlivou a bezpečnou IT infrastrukturu. Oproti oceňovaným předchůdcům z řady 1910 přináší vylepšené zabezpečení, vyšší dostupnost sítě a vynikající funkci inteligentního napájení.

ZyXEL GS1920

Připraven na první linii.

ZyXEL GS1920Společnost ZyXEL Communications představila svou novou řadu switchů s webovou správou. Jde o robustní, a přitom flexibilní produkty, a tedy o ideální řešení pro malé a střední podniky i pro subjekty jako jsou hotely či školy, které potřebují vysoce výkonné sítě schopné rychle růst podle rozsahu jejich činnosti.

Řada GS1920, obsahující modely s 28 a 50 porty, nabízí komplexní ochranu přístupu a jednoduché a bezpečné řízení sítě. Díky funkci „intrusion lock” sloužící proti neoprávněnému přístupu dokáže tato řada detekovat stav připojení a zajišťovat zabezpečení portů. Podporuje také autentizaci pomocí protokolu 802.1X se serverem RADIUS a je schopna provádět monitorování, filtrování a kontrolu (policing) veškerého provozu v rámci stejné podsítě, čímž dosahuje ještě vyšší úrovně zabezpečení.

Kritické podnikové aplikace a data v malých a středních firmách jsou závislé na funkčnosti sítí, proto jsou narušení a výpadky sítě nepřijatelné. Řada GS1920 zajišťuje nepřetržitou konektivitu prostřednictvím funkcí Loop Guard, která brání narušení při přepínání mezi smyčkami, IP Source Guard, která síť chrání před útoky založenými na falšování MAC adres a zpráv protokolu ARP, a ochrana přetížení procesoru, která zaručuje funkčnost sítě i v době, kdy je systém terčem útoku.

Produkty řady GS1920 patří k nemnoha spravovaným switchům, které podporují funkci inteligentního napájení. Jsou-li tyto switche nastaveny do režimu spotřeby, automaticky detekují stav spotřeby energie na každém zařízení a poskytují pouze takový příkon, jaký je zapotřebí. Tím se minimalizuje riziko nadměrného napájení těchto zařízení, a switch s technologií PoE (napájení datovým kabelem) tak může napájet více zařízení při nižších nákladech na elektřinu. Celkový disponibilní příkon PoE činí 375 wattů a všechny porty podporují technologii PoE+.

„Malé a střední podniky chtějí mít možnost soustředit se na svou hlavní činnost, zlepšování služeb pro zákazníky a úspěšnou soutěž s konkurenty. Nechtějí, aby jejich pozornost neustále odváděla špatně fungující síť,” vysvětlil Martin Bratičák, Head of Channel CEE společnosti ZyXEL. „Řada GS1920 to podnikům umožní. Omezuje totiž možnost narušení funkčnosti sítě, nabízí vyšší úroveň zabezpečení a představuje hospodárné řešení pro ´jedinou síť´, které je ideální pro rostoucí podniky.”

Modely GS1920 jsou k dispozici s 28/50 porty a „non blocking“ architekturou sběrnice. Jako součást koncepce ZyXEL One Network, která se letos představuje, bude řada GS1920 moci využívat utilitu ZON a funkce pro komunikaci mezi zařízeními, které snižují časovou a pracovní náročnost nastavení sítě. Řada GS1920 umožňuje vzdálenou správu „jedním kliknutím”, která detekuje porty propojující sousední zařízení a současně zobrazuje IP informace prostřednictvím webového uživatelského rozhraní. Jestliže zařízení připojené k síti, například Wi-Fi přístupový bod, správně nefunguje, správci je mohou pomocí tohoto rozhraní restartovat (včetně napájení) přímo ze switche. Kromě toho řada GS1920 podporuje technologii iStacking, jež dovoluje konfigurovat a monitorovat více switchů instalovaných na různých fyzických místech a řešit případné problémy – to vše prostřednictvím správy s jedinou IP adresou.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 8. červenec 2024

S příchodem letních měsíců se zvýšenými teplotami přichází také potřeba odborné péče o vaše elektronické zařízení. Prach, který se během roku hromadí uvnitř Vašeho notebooku či počítače, může zhoršit chování Vašeho zařízení.

František Fajna | 27. červen 2024

Akční nabídka pro květen 2024.

František Fajna | 26. červen 2024

Když aktualizujete nebo zrušíte položku schůzky na ploše aplikace Outlook, zobrazí se chyba konfliktu. „Jedna nebo více položek ve složce, kterou jste synchronizovali, se neshoduje"