Multifunkční přístupový bod NWA1121-NI

Multifunkční přístupový bod NWA1121-NI

Přístupový bod ZyXEL NWA1121-NI s PoE napájením zajistí vynikající pokrytí. Je ideální pro podnikové sítě WLAN, jeho vestavěné antény umožňují instalovat rozsáhlé bezdrátové sítě v interiéru bez snížení bezdrátového výkonu.

 

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, představuje přístupový bod NWA1121-NI standardu 802.11 b/g/n. Přístupový bod má multifunkční konstrukci pro montáž na strop, ta je výhodná pro instalaci rozsáhlých bezdrátových sítí v interiéru. Schválen pro instalaci do podhledu díky použití bezhalogenového materiálu s nízkou kouřivostí (LSOH).

Zařízení je založeno na standardu IEEE 802.11n, je spravováno pomocí protokolu SNMP a dosahuje datových rychlostí až 300 Mb/s. Pokrytí signálem je u NWA1121-NI optimalizováno díky technologiím standardu 11n, jako jsou TX Beamforming a MLD (demodulace podle nejvyšší pravděpodobnosti), které zajišťují lepší a větší pokrytí.

  • ZyXEL NWA1121-NIPoE přístupový bod standardu 802.11 b/g/n ZyXEL NWA1121-NI vyznačuje „multifunkčním“ provedením, které řeší všechny problémy.
  • Obsahuje vestavěné antény, které neznamenají snížení bezdrátového výkonu.
  • Konstrukce určená pro montáž na strop pak odpovídá potřebám „neinvazivní“ instalace s pokrytím, které je již ve výchozím nastavení optimalizováno, a to zejména pro oblasti pohostinství a školství.
  • Zařízení NWA1121-NI, jež odpovídá normám pro instalaci do podhledu, je vyrobeno z netoxického materiálu, ze kterého se neuvolňují nebezpečné výpary. Díky tomuto bezpečnému provedení je produkt vhodnější pro nasazení bezdrátových sítí ve veřejných interiérových prostorech.

8 identifikátorů SSID pro komplexní správu uživatelů

V různých veřejných prostředích mohou správci oddělit provoz různých typů uživatelů pomocí switchů VLAN. V důsledku toho může být pro různé skupiny uživatelů nutné také nezávislé nastavení zabezpečení sítě Wi-Fi. ZyXEL NWA1121-NI nabízí až 8 identifikátorů SSID pro mapování nastavení úrovně zabezpečení sítě VLAN za účelem klasifikace uživatelů pro služby různých aplikací, jako je veřejný přístup k internetu nebo webový obsah s omezeným přístupem. Tato funkce podnikům umožňuje používat pro bezdrátový okraj sítě konzistentní správu uživatelů.

Kompatibilita s protokoly IPv6/IPv4 pro budoucí rozšiřování

Architektura IPv6, která byla navržena pro řešení problémů s vyčerpáním adres IPv4, se v současnosti široce zavádí v síťových instalacích na celém světě. Díky podpoře funkcí IPv6 přístupový bod ZyXEL NWA1121-NI pro podniky zajišťuje hladký přechod od sítí na bázi protokolu IPv4 k infrastruktuře plně založené na protokolu IPv6. NWA1121-NI podporuje duální sadu protokolů (dual-stack), která umožňuje koexistenci obou protokolů: IPv4 i IPv6. Podpora protokolu IPv6 znamená, že NWA1121-NI odpovídá současným trendům v oblasti sítí. Díky tomu budou všechny vaše investice připravené na budoucnost.

Bezdrátové technologie 11n zlepšují pokrytí až o 50 %

Ačkoli je 11n v současnosti základním bezdrátovým standardem, stále se potýká s několika nevyřešenými problémy, jako jsou nepokrytá (mrtvá) místa a neefektivní pokrytí v důsledku předpisů omezujících výstupní výkon. ZyXEL NWA1121-NI tyto problémy řeší, protože obsahuje technologie 11n pro zlepšení pokrytí, například TX Beamforming, LDPC a MLD. Díky MLD zlepšuje zařízení NWA1121-NI poměr signál-šum (SNR) zhruba o 3 dB, a bezdrátové služby jsou tak ještě stabilnější a mohou lépe uspokojovat potřeby většího počtu mobilních uživatelů.

TX Beamforming přitom rovněž eliminuje mrtvá místa, protože rozšiřuje pokrytí prostřednictvím průběžných dynamických změn fází signálu. Lepší příjem a větší pokrytí jsou výhodné pro zařízení s nízkým výkonem, jako jsou inteligentní telefony a tablety. Díky těmto zdokonalením mohou uživatelé prostřednictvím zařízení ZyXEL NWA1121-NI využívat ty nejlepší mobilní bezdrátové služby – kdykoli a kdekoli.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Mynář Petr | 5. duben 2021

Přinášíme Vám ekonomicky zajímavý a chytrý systém se spoustou individuálních doplňků pro Vaše řešení zabezpečení bytu, domu, garáže, chaty, skladu, malé firmy apod. Technologie od společnosti iGET SECURITY M3B je víceúčelový bezdrátový GSM alarm, detektor na dveře a okna, detektor pohybu, siréna 110 dB. Zařízení je ovladatelné z aplikace iGET ALARM, která je v českém jazyce pro Android a iOS. Alarm při poplachu telefonuje nebo odesílá SMS.

Václav Dobiáš | 28. březen 2021

Na na 31. března připadá světový den zálohování. Už jste si zazálohovali soubory? Pokud ne, nevěšte hlavu – pomůžeme vám s tím.

Mynář Petr | 23. březen 2021

Tatam je doba, kdy vodní chlazení počítače bylo složité a finančně téměř nedostupné. Zároveň díky dnešním výkonným grafickým kartám je nutné se stále více zabývat výkonným chlazením celého systému.