Multifunkční přístupový bod NWA1121-NI

Multifunkční přístupový bod NWA1121-NI

Přístupový bod ZyXEL NWA1121-NI s PoE napájením zajistí vynikající pokrytí. Je ideální pro podnikové sítě WLAN, jeho vestavěné antény umožňují instalovat rozsáhlé bezdrátové sítě v interiéru bez snížení bezdrátového výkonu.

 

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení, představuje přístupový bod NWA1121-NI standardu 802.11 b/g/n. Přístupový bod má multifunkční konstrukci pro montáž na strop, ta je výhodná pro instalaci rozsáhlých bezdrátových sítí v interiéru. Schválen pro instalaci do podhledu díky použití bezhalogenového materiálu s nízkou kouřivostí (LSOH).

Zařízení je založeno na standardu IEEE 802.11n, je spravováno pomocí protokolu SNMP a dosahuje datových rychlostí až 300 Mb/s. Pokrytí signálem je u NWA1121-NI optimalizováno díky technologiím standardu 11n, jako jsou TX Beamforming a MLD (demodulace podle nejvyšší pravděpodobnosti), které zajišťují lepší a větší pokrytí.

  • ZyXEL NWA1121-NIPoE přístupový bod standardu 802.11 b/g/n ZyXEL NWA1121-NI vyznačuje „multifunkčním“ provedením, které řeší všechny problémy.
  • Obsahuje vestavěné antény, které neznamenají snížení bezdrátového výkonu.
  • Konstrukce určená pro montáž na strop pak odpovídá potřebám „neinvazivní“ instalace s pokrytím, které je již ve výchozím nastavení optimalizováno, a to zejména pro oblasti pohostinství a školství.
  • Zařízení NWA1121-NI, jež odpovídá normám pro instalaci do podhledu, je vyrobeno z netoxického materiálu, ze kterého se neuvolňují nebezpečné výpary. Díky tomuto bezpečnému provedení je produkt vhodnější pro nasazení bezdrátových sítí ve veřejných interiérových prostorech.

8 identifikátorů SSID pro komplexní správu uživatelů

V různých veřejných prostředích mohou správci oddělit provoz různých typů uživatelů pomocí switchů VLAN. V důsledku toho může být pro různé skupiny uživatelů nutné také nezávislé nastavení zabezpečení sítě Wi-Fi. ZyXEL NWA1121-NI nabízí až 8 identifikátorů SSID pro mapování nastavení úrovně zabezpečení sítě VLAN za účelem klasifikace uživatelů pro služby různých aplikací, jako je veřejný přístup k internetu nebo webový obsah s omezeným přístupem. Tato funkce podnikům umožňuje používat pro bezdrátový okraj sítě konzistentní správu uživatelů.

Kompatibilita s protokoly IPv6/IPv4 pro budoucí rozšiřování

Architektura IPv6, která byla navržena pro řešení problémů s vyčerpáním adres IPv4, se v současnosti široce zavádí v síťových instalacích na celém světě. Díky podpoře funkcí IPv6 přístupový bod ZyXEL NWA1121-NI pro podniky zajišťuje hladký přechod od sítí na bázi protokolu IPv4 k infrastruktuře plně založené na protokolu IPv6. NWA1121-NI podporuje duální sadu protokolů (dual-stack), která umožňuje koexistenci obou protokolů: IPv4 i IPv6. Podpora protokolu IPv6 znamená, že NWA1121-NI odpovídá současným trendům v oblasti sítí. Díky tomu budou všechny vaše investice připravené na budoucnost.

Bezdrátové technologie 11n zlepšují pokrytí až o 50 %

Ačkoli je 11n v současnosti základním bezdrátovým standardem, stále se potýká s několika nevyřešenými problémy, jako jsou nepokrytá (mrtvá) místa a neefektivní pokrytí v důsledku předpisů omezujících výstupní výkon. ZyXEL NWA1121-NI tyto problémy řeší, protože obsahuje technologie 11n pro zlepšení pokrytí, například TX Beamforming, LDPC a MLD. Díky MLD zlepšuje zařízení NWA1121-NI poměr signál-šum (SNR) zhruba o 3 dB, a bezdrátové služby jsou tak ještě stabilnější a mohou lépe uspokojovat potřeby většího počtu mobilních uživatelů.

TX Beamforming přitom rovněž eliminuje mrtvá místa, protože rozšiřuje pokrytí prostřednictvím průběžných dynamických změn fází signálu. Lepší příjem a větší pokrytí jsou výhodné pro zařízení s nízkým výkonem, jako jsou inteligentní telefony a tablety. Díky těmto zdokonalením mohou uživatelé prostřednictvím zařízení ZyXEL NWA1121-NI využívat ty nejlepší mobilní bezdrátové služby – kdykoli a kdekoli.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 6. prosinec 2023

Společnost Microsoft oficiálně představuje nový Microsoft Outlook pro Windows, který naši technici používají delší dobu a mohou jej jedině doporučit.

Václav Dobiáš | 30. listopad 2023

Akční nabídka pro Prosinec 2023.

Václav Dobiáš | 29. listopad 2023

Dnes si představíme funkci Microsoft Teams, kterou moc lidí nezná a ani se moc nerozšířila. Přitom dokáže pro malé i střední firmy efektivně nahradit docházkový systém včetně plánovače směn. Nejen že ušetříte náklady, ale i značně zefektivníte plánování směn.