Největší bezpečnostní rizika firemních sítí

Největší bezpečnostní rizika firemních sítí

Bezpečnost firemních sítí je klíčovým faktorem pro ochranu citlivých dat a informací. Bezpečnostní rizika se však neustále vyvíjejí a stávají se čím dál tím sofistikovanějšími a nebezpečnějšími. Je tedy důležité, aby firmy měly vysokou úroveň ochrany svých sítí a mohly rychle reagovat na nové hrozby.

 

Největší bezpečnostní rizika

Existuje řada rizik, které mohou ohrozit bezpečnost firemních sítí. Mezi nejvýznamnější patří:

 • Malware
  Malware je škodlivý software, který může infikovat firemní sítě a způsobit vážné škody. Malware může být vytvořen pro různé účely, jako je krádež citlivých dat, sabotáž sítě nebo vytvoření botnetu.
 • Phishing
  Phishing je technika, kterou útočníci používají k získání citlivých informací od zaměstnanců firem. Phishing útoky mohou být zaměřeny na získání hesel, přihlašovacích údajů nebo dokonce finančních údajů.
 • DDoS útoky
  DDoS útoky jsou zaměřeny na přetížení firemní sítě a způsobení výpadku služeb. Tyto útoky mohou být velmi destruktivní a mohou vést k vážným finančním ztrátám pro firmy.
 • Insider hrozby
  Insider hrozby jsou rizika vytvořená zaměstnanci, kteří mají přístup k firemním sítím a datům. Tyto hrozby mohou být neúmyslné (např. chybné používání sítě) nebo záměrné (např. krádež dat nebo sabotáž).
 • Zastaralé bezpečnostní nástroje
  Pokud jsou bezpečnostní nástroje zastaralé nebo nejsou aktualizovány, mohou být zranitelné vůči novým hrozbám. Je důležité, aby firmy pravidelně aktualizovaly své bezpečnostní nástroje a sledovaly nové bezpečnostní hrozby.

 

Zde jsou způsoby, jak chránit firemní sítě před největšími bezpečnostními riziky:

 • Aktualizujte bezpečnostní nástroje
  Je důležité mít vyspělé a aktualizované bezpečnostní nástroje, které umožní detekovat a blokovat nové bezpečnostní hrozby. Aktualizace nástrojů by měla být pravidelná a měla by zahrnovat nejen antivirové programy, ale i firewall, intrusion detection a další bezpečnostní nástroje.
 • Používejte silná hesla a autentizaci
  Silná hesla jsou zásadní pro ochranu firemních sítí a dat. Měly by být složená z kombinace písmen, čísel a speciálních znaků a měly by být pravidelně měněna. Pro další vrstvu ochrany mohou firmy také používat autentizaci, jako je dvoufaktorové ověřování nebo biometrická autentizace.
 • Školte své zaměstnance v kybernetické bezpečnosti
  Zaměstnanci jsou první obrana proti kybernetickým hrozbám. Je důležité je vzdělávat v oblasti kybernetické bezpečnosti a zvyšovat jejich povědomí o rizicích a ochranných opatřeních.
 • Zabezpečujte firemní zařízení
  Firemní zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety a notebooky, mohou být také cílem kybernetických útoků. Je důležité mít politiku zabezpečení firemních zařízení a zabezpečit je pomocí hesel, šifrování a pravidelné aktualizace softwaru.
 • Zabezpečujte firemní síť
  Firemní síť by měla být zabezpečena pomocí firewallu, antivirusového softwaru, intrusion detection systému a dalších bezpečnostních nástrojů. Je také důležité pravidelně testovat zabezpečení sítě a hledat zranitelnosti a slabá místa.

 

Bezpečnost firemních sítí je klíčovým faktorem pro ochranu citlivých dat a informací. Firmy by měly věnovat pozornost největším bezpečnostním rizikům a používat moderní bezpečnostní nástroje a postupy k ochraně svých sítí.

 

Nepodceňujte bezpečnost!

Chcete-li se dozvědět o hrozbách pro Vaší firmu a možnosti zabezpečení, neváhejte se na nás obrátit na info@eabm.cz nebo telefonicky na 777 027 509.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 14. červen 2024

Microsoft ukončí podporu pro Windows 10 dne 14. října 2025. Po tomto datu již Windows 10 nebude dostávat bezpečnostní aktualizace, ani jiné typy aktualizací nebo technickou podporu od společnosti Microsoft. Toto datum ukončení podpory se týká všech edic Windows 10 (Home, Pro, Enterprise a Education).

Václav Dobiáš | 5. červen 2024

Akční nabídka pro květen 2024.

René Viznar | 4. červen 2024

Setkali jste se se snížením výkonu v počítačových hrách? Počítač je stále více hlučnější? Pozorujete vyšší teploty grafické karty nebo Vám dokonce zamrzá obraz? Pozorujete vyšší teploty grafické karty nebo Vám dokonce zamrzá obraz? Možná jste jenom zanedbali údržbu.