Největší bezpečnostní rizika firemních sítí

Největší bezpečnostní rizika firemních sítí

Bezpečnost firemních sítí je klíčovým faktorem pro ochranu citlivých dat a informací. Bezpečnostní rizika se však neustále vyvíjejí a stávají se čím dál tím sofistikovanějšími a nebezpečnějšími. Je tedy důležité, aby firmy měly vysokou úroveň ochrany svých sítí a mohly rychle reagovat na nové hrozby.

 

Největší bezpečnostní rizika

Existuje řada rizik, které mohou ohrozit bezpečnost firemních sítí. Mezi nejvýznamnější patří:

 • Malware
  Malware je škodlivý software, který může infikovat firemní sítě a způsobit vážné škody. Malware může být vytvořen pro různé účely, jako je krádež citlivých dat, sabotáž sítě nebo vytvoření botnetu.
 • Phishing
  Phishing je technika, kterou útočníci používají k získání citlivých informací od zaměstnanců firem. Phishing útoky mohou být zaměřeny na získání hesel, přihlašovacích údajů nebo dokonce finančních údajů.
 • DDoS útoky
  DDoS útoky jsou zaměřeny na přetížení firemní sítě a způsobení výpadku služeb. Tyto útoky mohou být velmi destruktivní a mohou vést k vážným finančním ztrátám pro firmy.
 • Insider hrozby
  Insider hrozby jsou rizika vytvořená zaměstnanci, kteří mají přístup k firemním sítím a datům. Tyto hrozby mohou být neúmyslné (např. chybné používání sítě) nebo záměrné (např. krádež dat nebo sabotáž).
 • Zastaralé bezpečnostní nástroje
  Pokud jsou bezpečnostní nástroje zastaralé nebo nejsou aktualizovány, mohou být zranitelné vůči novým hrozbám. Je důležité, aby firmy pravidelně aktualizovaly své bezpečnostní nástroje a sledovaly nové bezpečnostní hrozby.

 

Zde jsou způsoby, jak chránit firemní sítě před největšími bezpečnostními riziky:

 • Aktualizujte bezpečnostní nástroje
  Je důležité mít vyspělé a aktualizované bezpečnostní nástroje, které umožní detekovat a blokovat nové bezpečnostní hrozby. Aktualizace nástrojů by měla být pravidelná a měla by zahrnovat nejen antivirové programy, ale i firewall, intrusion detection a další bezpečnostní nástroje.
 • Používejte silná hesla a autentizaci
  Silná hesla jsou zásadní pro ochranu firemních sítí a dat. Měly by být složená z kombinace písmen, čísel a speciálních znaků a měly by být pravidelně měněna. Pro další vrstvu ochrany mohou firmy také používat autentizaci, jako je dvoufaktorové ověřování nebo biometrická autentizace.
 • Školte své zaměstnance v kybernetické bezpečnosti
  Zaměstnanci jsou první obrana proti kybernetickým hrozbám. Je důležité je vzdělávat v oblasti kybernetické bezpečnosti a zvyšovat jejich povědomí o rizicích a ochranných opatřeních.
 • Zabezpečujte firemní zařízení
  Firemní zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety a notebooky, mohou být také cílem kybernetických útoků. Je důležité mít politiku zabezpečení firemních zařízení a zabezpečit je pomocí hesel, šifrování a pravidelné aktualizace softwaru.
 • Zabezpečujte firemní síť
  Firemní síť by měla být zabezpečena pomocí firewallu, antivirusového softwaru, intrusion detection systému a dalších bezpečnostních nástrojů. Je také důležité pravidelně testovat zabezpečení sítě a hledat zranitelnosti a slabá místa.

 

Bezpečnost firemních sítí je klíčovým faktorem pro ochranu citlivých dat a informací. Firmy by měly věnovat pozornost největším bezpečnostním rizikům a používat moderní bezpečnostní nástroje a postupy k ochraně svých sítí.

 

Nepodceňujte bezpečnost!

Chcete-li se dozvědět o hrozbách pro Vaší firmu a možnosti zabezpečení, neváhejte se na nás obrátit na info@eabm.cz nebo telefonicky na 777 027 509.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 4. červen 2023

Akční nabídka pro červen 2023.

René Viznar | 21. květen 2023

Společnost iGET je český výrobce a prodejce elektroniky, který se specializuje na produkty v oblasti chytrých domácností, bezpečnosti a komunikace. Nabízí širokou škálu produktů, které usnadňují a zpříjemňují každodenní život lidem.

Václav Dobiáš | 14. květen 2023

Měsíc duben přináší spoustu nových funkcí do služby Microsoft Teams. Mými osobními favority jsou Automatické snížení zvednuté ruky uživatele po projevu, které pomůže prezentujícím, kteří mají nevyřešené otázky.