Je bezpečné ukládat hesla v prohlížeči?

Je bezpečné ukládat hesla v prohlížeči?

Internetové prohlížeče se snaží ulehčit nám uživatelům tvorbu i pamatování hesel tím, že si je uložíme přímo do prohlížeče. Je to ale opravdu bezpečná metoda?

Jednoduchá ale ne zcela bezpečná metoda

Ukládání hesel do prohlížeče má jednu podstatnou vadu - hesla nejsou chráněna žádným hlavním heslem.

Tím, že Vaše hesla nejsou chráněna hlavním heslem, při odcizení počítače či jednodušeji notebooku, se může kdokoliv dostat k Vašemu prohlížeči a tak i ke všem Vašim heslům, které zde máte uložena. Heslo do počítače v tomto ohledu nepomůže.

Jedinou možností, jak hesla v prohlížeči ochránit před zcizením počítače, je mít zašifrovaný harddisk. Tuto možnost má však zapnuto jen málo uživatelů, včetně těch firemních.

Spolehněte se na správce hesel

Nejlepší a také nejsprávnější je spolehnout se na některého ze správců hesel. Je zcela na vás, jakého správce hesel si zvolíte. Vždy byste si ale měli vybrat ten, co Vám bude nejvíce vyhovovat a bude splňovat vše, co od něj budete požadovat.

My se různým správcům hesel věnujeme již dlouhodobě. Podívejte se na některý z námi vyzkoušených:

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 3. říjen 2023

V rámci jednotného vizuálního konceptu jsme připravili nové stránky pro společnost Česká lékárnická, a.s.

Václav Dobiáš | 26. září 2023

Hezké fotky prodávají. Při realizaci www projektů. často řešíme, že klient nemá pěkné fotky nebo jsou v naprosto špatné kvalitě. Samozřejmě, můžeme šáhnout do různých placených i neplacených fotobank, ale nejvíce nás potěší, když dostanete naprosto skvělé fotky. I díky tomu mohl vzniknout další miniweb, který se opravdu povedl právě díky fotkám.

Václav Dobiáš | 3. září 2023

Acer, ve spolupráci s českými školami, pro vás natočil videa ilustrující nasazení Acer Chromebooků ve výuce. Jak se s nimi pracuje studentům i učitelům? Jaká zařízení se osvědčila a proč si vybrali právě Chromebooky Acer? To vše dozvíte z následujících videí.