Je bezpečné ukládat hesla v prohlížeči?

Je bezpečné ukládat hesla v prohlížeči?

Internetové prohlížeče se snaží ulehčit nám uživatelům tvorbu i pamatování hesel tím, že si je uložíme přímo do prohlížeče. Je to ale opravdu bezpečná metoda?

Jednoduchá ale ne zcela bezpečná metoda

Ukládání hesel do prohlížeče má jednu podstatnou vadu - hesla nejsou chráněna žádným hlavním heslem.

Tím, že Vaše hesla nejsou chráněna hlavním heslem, při odcizení počítače či jednodušeji notebooku, se může kdokoliv dostat k Vašemu prohlížeči a tak i ke všem Vašim heslům, které zde máte uložena. Heslo do počítače v tomto ohledu nepomůže.

Jedinou možností, jak hesla v prohlížeči ochránit před zcizením počítače, je mít zašifrovaný harddisk. Tuto možnost má však zapnuto jen málo uživatelů, včetně těch firemních.

Spolehněte se na správce hesel

Nejlepší a také nejsprávnější je spolehnout se na některého ze správců hesel. Je zcela na vás, jakého správce hesel si zvolíte. Vždy byste si ale měli vybrat ten, co Vám bude nejvíce vyhovovat a bude splňovat vše, co od něj budete požadovat.

My se různým správcům hesel věnujeme již dlouhodobě. Podívejte se na některý z námi vyzkoušených:

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 14. červen 2024

Microsoft ukončí podporu pro Windows 10 dne 14. října 2025. Po tomto datu již Windows 10 nebude dostávat bezpečnostní aktualizace, ani jiné typy aktualizací nebo technickou podporu od společnosti Microsoft. Toto datum ukončení podpory se týká všech edic Windows 10 (Home, Pro, Enterprise a Education).

Václav Dobiáš | 5. červen 2024

Akční nabídka pro květen 2024.

René Viznar | 4. červen 2024

Setkali jste se se snížením výkonu v počítačových hrách? Počítač je stále více hlučnější? Pozorujete vyšší teploty grafické karty nebo Vám dokonce zamrzá obraz? Pozorujete vyšší teploty grafické karty nebo Vám dokonce zamrzá obraz? Možná jste jenom zanedbali údržbu.