V předchozím článku jsme si uvedli zařízení, které je doslova nutné aktualizovat a u kterých absence aktualizací může způsobit nemalé problémy včetně ztráty či hůře zcizení dat.
Obecně platí, že aktualizace přinášejí opravy nalezených chyb. Ať už se jedná o operační systémy (Windows, Linux, Mac, … ), tak o software v routerech. Nejen výrobci, ale i různé bezpečnostní společnosti, testují své aplikace či produkty a nalezené chyby se snaží vždy co nejdříve opravit. Někdy to jde rychleji, občas je to otázkou roku či více.
Ne všechny bezpečnostní chyby jsou zcela fatálního rázu, ale je třeba říci, že měsíčně se najde nejedna fatální bezpečnostní chyba, která může vést k úspěšnému útoku na Váš počítač či Vaši síť.
Proto nelze aktualizace opomíjet - nikdy nevíte, zda neobsahuje opravu nějaké skutečně závažné bezpečnostní chyby.
Druhou důležitou součástí aktualizací jsou nové či vylepšené funkce. Často po aktualizaci získáte nové, zajímavé funkce, které Vám usnadní práci či nabídne nové, moderní funkce. V tomto případě určitě není úplně nutné na aktualizace spěchat - čím dříve je však budete mít, tím dříve budete nové funkce moci používat.