Google vyhledávač rozpozná Vaši polohu

Google vyhledávač rozpozná Vaši polohu

Když budete něco hledat skrze google vyhledávač, tak ten vezme v úvahu Vaší polohu a zkusí Vám na dotaz co nejpřesněji odpovědět.

Například, když budete stát u Eiffelovy věže a do Google vyhledávače zadáte dotaz „Jak je vysoká“, tak dle Vaší polohy Google pochopí, že se ptáte na Eiffelovou věž. Nebo budete před nějakou restaurací a zadáte dotaz „otevírací doba“, tak by taky automaticky měl rozpoznat, že se ptáte na tuto konkrétní restauraci.

Google tuto novinku zavedl v tichosti před několika týdny. Samozřejmostí musí být, že máte zapnutou funkci detekci polohy. Skvěle se to dá využít s hlasovým vyhledáváním na Vaše mobilním telefonu. Bohužel, pokud budete chtít novinku vyzkoušet, tak ji nevyzkoušíte, protože v Česku zatím není aktivní. Snad se dočkáme.

Ve videu níže se podívejte na ukázku jak to celé funguje. Ukázka je anglicky.
Sdílet článek:
Autor:
Vojtěch Kocián

administrátor / seo / marketing

 kocian.vojtech@eabm.cz
 

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Dan Bača | 4. prosinec 2022

Mobilní telefon se stal nezbytnou součástí našeho běžného života. Bohužel si většina z nás neuvědomuje, že i mobilní telefon může být jednoduše napaden virem či jiným škodlivým kódem. Bez dostatečného zabezpečení se tak útočník může dostat ke všem datům (dokonce i firemním umístěných v cloudu), ale třeba i do mobilní banky.

Václav Dobiáš | 1. prosinec 2022

Akční nabídka pro měsíc prosinec 2022.

Václav Dobiáš | 27. listopad 2022

Občas se e-mailem posílají přílohy, které není možné v Outlooku otevřít ani stáhnout. Přitom se ale nejedná o nijak závadné soubory, ale často například ukázky kódu.