Google vyhledávač rozpozná Vaši polohu

Google vyhledávač rozpozná Vaši polohu

Když budete něco hledat skrze google vyhledávač, tak ten vezme v úvahu Vaší polohu a zkusí Vám na dotaz co nejpřesněji odpovědět.

Například, když budete stát u Eiffelovy věže a do Google vyhledávače zadáte dotaz „Jak je vysoká“, tak dle Vaší polohy Google pochopí, že se ptáte na Eiffelovou věž. Nebo budete před nějakou restaurací a zadáte dotaz „otevírací doba“, tak by taky automaticky měl rozpoznat, že se ptáte na tuto konkrétní restauraci.

Google tuto novinku zavedl v tichosti před několika týdny. Samozřejmostí musí být, že máte zapnutou funkci detekci polohy. Skvěle se to dá využít s hlasovým vyhledáváním na Vaše mobilním telefonu. Bohužel, pokud budete chtít novinku vyzkoušet, tak ji nevyzkoušíte, protože v Česku zatím není aktivní. Snad se dočkáme.

Ve videu níže se podívejte na ukázku jak to celé funguje. Ukázka je anglicky.
Sdílet článek:
Autor:
Vojtěch Kocián

administrátor / seo / marketing

 kocian.vojtech@eabm.cz
 

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 30. listopad 2021

Akční nabídka pro měsíc prosinec 2021.

Václav Dobiáš | 21. listopad 2021

Vysoké ceny energií začínají děsit většinu z nás, a proto jsme pro Vás připravili pár tipů, jak zoptimalizovat Vaši spotřebu energie s ohledem na počítače.

Marián Seltenreich | 7. listopad 2021

V minulém článku jsme se podívali na technologii G-Sync. Dneska si něco řekneme o stejné technologii, kterou vyvinula společnost AMD.