Jak se bránit proti spamu?

Jak se bránit proti spamu?

Co je to spam? Spam je hromadně šířená, nevyžádaná pošta, především reklamního typu. Textový spam není nijak závažný, spíše jen obtěžuje. V dnešní době se neobjevují spamy jen textové, ale často v sobě mají nějakou skrytou hrozbu. V nejlepším případě mají za úkol zjistit aktivitu e-mailový schránky a do budoucna ji používat pro odesílání spamu. V nejhorším případě obsahují viry a odkazy na zavirované stránky. Spam je dnes všude přítomný, každý už jej někdy do své schránky dostal nebo dostane. Dle statistiky z roku 2014 je 80-90% emailů spam.Ochrana proti spamu?

Proti spamu neexistuje žádná jednoduchá rada jak se ho zbavit. Každou novou obranu útočníci dříve či později obejdou, je to nikdy nekončící boj. Největší účinnost má softwarová podpora s pomocí té lidské. Každý označený mail za spam se zkoumá a přidává na různé světové blacklisty. Problém, je ten, že za spam může software označit i normální mail, který se mu nezdá, např. má hodně gramatických chyb, je odeslán ze zavirovaného počítače nebo je odeslán na mnoho e-mailových adres najednou.

Jak správně používat e-mail?

- Spam nečtěte, ihned po přečtení nadpisu nebo první věty a zjištění, že se jedná o spam, tento e-mail smažte a neztrácejte s ním čas.

- Nečtěte ani emaily od bank, kde banka žádá provedení transakcí nebo změnu hesla, všechny tyto důležité věci banka posílá skrze českou poštu.

- Ze spamu se ani neodhlašujte tlačítky jako „Zrušit odesílání novinek“, většinou tyto tlačítka ukrývají parametr, který zjišťují aktivitu schránky a poté na ni posílá ještě více mailů.

- Neuvádějte svou e-mailovou adresu všude na internetu, pro různé a pochybné registrace využívejte jinou e-mailovou adresu.

Jak správně posílat hromadné e-maily

Pokud chcete hromadné e-maily posílat správně a vyhnout se riziku spamování, je nutné získat od klienta souhlas. Jeden e-mail je možné zaslat na max. několik desítek e-mailů v jeden moment. Zaleží na tom, kde e-mail hostujete a jak je nastaven server. Při více mailech, nebo častém odesílání se email může tvářit jako spam. Pro hromadné odesílání pošty doporučujeme naši službu emailem.cz, kde máte možnost si tyto nejen reklamní zprávy sami spravovat, ale také nastavovat si časy odeslání, příjemce dělit do různých skupin a celý email si nechat vytvořit od profesionálního grafika. Neváhejte nás kontaktovat.O bezpečnosti píšeme často, přečtěte si naše další články.
Sdílet článek:
Autor:
Vojtěch Kocián

administrátor / seo / marketing

 kocian.vojtech@eabm.cz
 

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 14. září 2020

S novým Grunexem zvládnete cokoli, na co si vzpomenete. Od běžné kancelářské práce přes úpravu fotek a sledování 4K videí až po ty nejnáročnější hry nebo práci s grafickými editory.

Václav Dobiáš | 13. září 2020

Většina s Vás pokládá za nejrozšířenější operační systém produkt společnosti Microsoft - operační systém Windows. Ve skutečnosti však je nejrozšířenějším operačním systémem Linux, který používáte každý den.

Mynář Petr | 7. září 2020

Pokud se Vám na obrazovce objeví hlášení podobné tomuto, zachovejte klid a nevolejte na zobrazené telefonní číslo. Jedná se o již známý podvod. Na druhé straně čeká „jen“ česko-rusky mluvící útočník, a díky tomu, že mu zavoláte, Vás to bude stát jen peníze.