Vyšel android 5.1

Vyšel android 5.1

Google oficiálně uvolnil novou verzi mobilního systému Android 5.1. Dostupné už jsou obrazy pro zařízení Nexus 5, 7 a 10. Pro tatáž zařízení se brzy rozběhnou OTA aktualizace. Největší novinkou je tzv. kill switch, tedy funkce zamezující použití telefonu po jeho odcizení. Pokud uživatel nahlásí telefon jako odcizený, zloději nepomůže ani reset do továrního nastavení – zařízení se odblokuje až po zadání hesla k účtu Googlu. To se ale týká jen modelů, které s 5.1 půjdou do prodeje.

Android 5.1, stále zvaný Lollipop, také přináší podporu dual SIM, tedy dvou nebo i více SIM karet zároveň. To je usnadnění zejména pro výrobce, kteří tuto funkci dosud integrovali na vlastní pěst. Dále přibyla podpora technologie HD voice pro lepší kvalitu hovorů. Menších úprav se dočkalo i rozhraní (přibyly např. další animace) a samozřejmostí je zlepšení stability a výkonu.

android 5.1

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 6. listopad 2025

Říjnové novinky pro Microsoft Teams se primárně zaměřily na integraci AI. Ta přináší spoustu praktických funkcí a vylepšení, které vám zefektivni práci nejen v týmu, ale i na schůzkách. 

František Fajna | 24. říjen 2025

Akční nabídka pro Červenec a Srpen 2025.

Václav Dobiáš | 21. říjen 2025

Linux ve firemním prostředí stále obklopuje spousta mýtů, polopravd a „zaručených“ zkušeností z dob, kdy vypalování CD byla vrcholná technologie. Přitom moderní Linux už dávno není doménou ajťáků v tričku s tučňákem, ale stabilním, bezpečným a plnohodnotným systémem, který používají firmy, banky, vládní úřady i kosmické agentury. Pojďme si projít 10 nejčastějších mýtů a ukázat, proč už dávno neplatí.