Precizně ozvučené notebooky N551

Precizně ozvučené notebooky N551

Na českém trhu se objevuje notebook Asus N551, jenž je stejně jako ostatní zástupci z řady N zaměřen na multimediální zábavu. Novinka je vybavená 15,6” Full HD displejem, procesory Intel Core 4. generace (případně AMD), samostatnou grafikou a reproduktory s technologií SonicMaster Premium.

Asus N551

Asus N5514Elegantní zástupce multimediální řady N, povrchová úprava z broušeného kovu a soustřednými kruhy na víku. Netradičním designovým prvkem jsou mřížky reproduktorů připomínající zvlněnou vodní hladinu. Výkon zajišťují novince procesory Intel Core čtvrté generace, případně AMD ve spolupráci se samostatnou grafickou kartou nVidia Geforce série GTX 800, resp. AMD FX7600. Multimediálnímu zaměření notebooku odpovídá další výbava v čele s reproduktory s technologií SonicMaster Premium od Bang & Olufsen ICEpower a také externí subwoofer dodávaný v balení. Ve druhém čtvrtletí roku bude nabídka rozšířena o další konfigurace zahrnující grafické karty Geforce GTX 950M.

 

Nejlepší zvuk na notebooku

Asus N5513Řada N jsou známá pro svou kvalitu zvuku a model N551 není výjimkou. Zvuková technologie SonicMaster Premium zahrnující technologii ICEpower od společnosti Bang and Olufsen přináší čistý zvuk i při vysokých úrovních hlasitosti. Technologie SonicMaster Premium využívá kombinaci samostatného výkonného audio zesilovače integrovaného na desce a externího subwooferu s technologií SonicMaster a výkonem 11 W. Výsledkem je plný zvuk s bohatými a hlubokými basy. Samostatný interní napájecí zdroj se stará o čistý zvuk bez zkreslení.

Externí subwoofer zvládne oproti ostatním notebookům reprodukovat frekvence o celou oktávu nižší, a to i při vyšší hlasitosti. Basové frekvence jsou směrovány přes subwoofer, zatímco střední a vysoké tóny přehrávají hlavní reproduktory notebooku. Technologie SonicMaster Premium dále využívá technologii MaxxAudio Master od firmy Waves, držitele ocenění Technical GRAMMY Award, která obsahuje profesionální zvukové nástroje včetně čtyřsměrného dynamického řízení, desetipásmového ekvalizéru s několika filtry nebo prostorového vylepšení. Reprodukuje působivý zvuk, který lze přehrávat prostřednictvím širokopásmových vestavěných reproduktorů, sluchátek nebo domácího kina.

Asus AudioWizard umožní snadnou optimalizaci nastavení zvuku. Nabízí pět předvoleb pro různé hudební, filmové nebo herní žánry.

 

Velký touchpad a podsvícená klávesnice

Asus N5512Notebook N551 je vybaven multidotykovým touchpadem s podporou gest, který umožňuje přesné ovládání. Většinu dotykových gest systému Windows lze proto provádět i pomocí touchpadu. Ergonomická jednolitá klávesnice s oddělenými klávesami přispívá k pohodlnému psaní. Klávesnice je navíc podsvícená a její jas je možné regulovat, takže můžete pracovat za jakýchkoli světelných podmínek.

 

Ostrý obraz s Full HD displejem

Modely N551 jsou vybaveny 15,6” IPS displeji a Full HD rozlišením (1920 × 1080 bodů). Obrazovky nabídnou horizontální a vertikální pozorovací úhly až 178 stupňů, vysoký jas a kontrast. Technologie Asus Splendid automaticky upravuje barevný gamut, teplotu barev a přesnost barevného podání, což oceníte při prohlížení fotografií, přehrávání filmů nebo hraní her. Na výběr je ze tří předvolených režimů (normální, kino, živé), mimo to je možné nastavit barvy i manuálně.

K většímu pohodlí při práci na počítači využívá nová řada N antireflexní LCD panely, které pomáhají snížit únavu očí způsobenou rozptylujícími odrazy světla v jasném prostředí.

 

Vysoký výkon, hodně zábavy

Asus N5511Bezproblémové přehrávání multimédií ve vysoké kvalitě vyžaduje vysoký výkon. Ten obstarávají v případě notebooků N551 procesory Intel Core i5 a i7 čtvrté generace, které si poradí i s náročným multitaskingem. Ve spojení s herními grafickými kartami nVidia GeForce řady GTX 800 zajišťují plynulé přehrávání filmů ve vysokém rozlišení a hraní her bez prodlev. Díky účinnému systému chlazení dokáže model N551 dosáhnout stability a vysokého výkonu i při používání těch nejnáročnějších aplikací.

Technologie okamžitého probuzení umožňuje bleskově obnovit činnost na notebooku během pouhých dvou sekund. A pokud úroveň nabití baterie klesne pod 5 %, budou data automaticky uložena na pevný disk, takže o svou rozdělanou práci nepřijdete.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Petra Pachová | 5. únor 2023

Hledáte notebook na práci, pro děti do školy či počítač pro celou rodinu? U nás si rozhodně vyberete z širokého sortimentu kvalitního a ověřeného zboží za super ceny.

René Viznar | 29. leden 2023

Prosákly specifikace 4nm grafik Ada, které Nvidia chystá pro herní notebooky. Přes pokroky v efektivitě budou zase o něco hřejivější a žravější.

Tomáš Musil | 22. leden 2023

Platnost vaší zkušební verze končí – Microsoft Teams Exploratory Trial