Vyšel Firefox 32 s novou diskovou mezipamětí

Vyšel Firefox 32 s novou diskovou mezipamětí

Mozilla dnes uvolnila Firefox 32 pro desktop a Android. Asi nejzajímavější novinkou je nová implementace diskové mezipaměti tj. místa na disku, kam se ukládá obsah stránek, aby se nemusel všechen příště znovu načítat z webu. Výhodou nové implementace je zejména její vyšší rychlost či zápis, který neblokuje zbytek prohlížeče. Nejedná se tedy o žádnou na první pohled viditelnou změnu, přesto je její význam velký.

Mezi další novinky patří například lehce upravená lišta vyhledávání, kde je nově zobrazena informace o počtu nalezených hledaných řetězců na stránce. Místní nabídka na stránce též prošla drobnou úpravou a některé položky nabídky v ní nově naleznete v podobě seskupených tlačítek.

Místní nabídka Firefoxu

Několika novinek a zrychlení se dočkal i Správce hesel, kde nově naleznete informaci o posledním použití hesla, datu jeho změny či četnosti jeho použití.

Správa hesel Firefoxu

Přehled dalších novinek lze nalézt v poznámkách k vydání. Ve Firefoxu pro Android přibyla možnost změny jazyka prohlížeče bez jeho restartu, možnost snadněji smazat historii prohlížení či lepší přizpůsobení domovské stránky o obsah ze serverů jako jsou Wikipedie, Instagram, Vimeo či Pocket. Nová verze je jako vždy k dispozici na Google Play.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 17. duben 2025

Jednou z velice málo známých metod přihlašování uživatelů, je pomocí QR kódů, které zcela zjednodušuje práci na sdílených zařízeních. Dneska si tuto metodu představíme, její výhody i případná rizika.  

Václav Dobiáš | 10. duben 2025

V době, kdy hybridní práce přechází z dočasného řešení do standardu, přichází Microsoft s inovativní platformou Microsoft Places. Tato služba, která je součástí ekosystému Microsoft Teams, není jen dalším nástrojem pro plánování schůzek, ale promyšleným řešením pro efektivní správu sdílených pracovních prostor a týmové spolupráce. 

Václav Dobiáš | 3. duben 2025

Offboarding, neboli proces ukončení pracovního poměru se zaměstnancem, se často omezuje pouze na administrativní kroky, jako je předání svěřeného majetku, posledních dokumentů či vyrovnání dovolené. Z pohledu IT je však klíčové věnovat dostatek pozornosti také bezpečnosti firemních systémů a dat. Pokud by se odcházejícímu zaměstnanci ponechal přístup k interní síti, aplikacím a databázím, mohlo by to vést k ohrožení citlivých informací i narušení integrity systémů.