Hlasový asistent Google Now je přesnější než Apple Siri

Hlasový asistent Google Now je přesnější než Apple Siri

Analytik Gene Munster, pracovník investiční banky Piper Jaffray, si dal práci, aby zjistil, který z hlasových asistentů je přesnější. Rozhodovalo se mezi Google Now a Apple Siri. Test se nekonal poprvé. V prosinci 2012 se však výsledky lišily. O „Vánocích“ vyhrála v přesnosti Apple Siri. Poslední měření však první a druhou příčku prohodilo a v přesnosti vyhrál Google Now. Hlasový asistent od Googlu dotaz správně rozpoznal a zodpověděl v 86 % případů. Siri si vedla o dva procentní body hůře, nemýlila se v 84 % případů.

 I další statistiky jsou zajímavé. Siri se co nejvíce snaží odpoutat od služeb Googlu. Jeho vyhledávání posloužilo jako zdroj informací pouze v 3 % případů. Během prosincového měření to bylo ještě 27 %. Základním vyhledávačem se pro Siri stal Bing. Se 4 % otázek si Siri dokázala poradit sama. Oproti 1 % při posledním měření je to výrazné zlepšení. Munster očekává, že toto číslo bude i nadále růst. Google Now Siri porážel v otázkách ohledně navigace, všeobecných otázek a informací ohledně míst v okolí. Siri naopak vedla v hlasových příkazech systému. Je v zájmu Googlu, aby tuto ztrátu dohnal, neboť hlasové ovládání v přístrojích jako Google Glass nebo hodinky s Android Wear je klíčové.

apple-siri

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 17. duben 2025

Jednou z velice málo známých metod přihlašování uživatelů, je pomocí QR kódů, které zcela zjednodušuje práci na sdílených zařízeních. Dneska si tuto metodu představíme, její výhody i případná rizika.  

Václav Dobiáš | 10. duben 2025

V době, kdy hybridní práce přechází z dočasného řešení do standardu, přichází Microsoft s inovativní platformou Microsoft Places. Tato služba, která je součástí ekosystému Microsoft Teams, není jen dalším nástrojem pro plánování schůzek, ale promyšleným řešením pro efektivní správu sdílených pracovních prostor a týmové spolupráce. 

Václav Dobiáš | 3. duben 2025

Offboarding, neboli proces ukončení pracovního poměru se zaměstnancem, se často omezuje pouze na administrativní kroky, jako je předání svěřeného majetku, posledních dokumentů či vyrovnání dovolené. Z pohledu IT je však klíčové věnovat dostatek pozornosti také bezpečnosti firemních systémů a dat. Pokud by se odcházejícímu zaměstnanci ponechal přístup k interní síti, aplikacím a databázím, mohlo by to vést k ohrožení citlivých informací i narušení integrity systémů.