Nová vlna podvodných e-mailů od společnosti Amazon

Nová vlna podvodných e-mailů od společnosti Amazon

Dnes 2.7.2014 byla zaznamenána nová vlna podvodných e-mailů, ve kterých Amazon informuje uživatele o expedici neexistující objednávky. V příloze e-mailu se opět nachází .zip archiv, ve kterém se skrývá spustitelný .exe soubor obsahující malware. Po jeho spuštění se vizuálně nic nestane, ale právě v tuto chvíli jste byli infikováni a do vašeho systému se začne stahovat další škodlivý kód.

Bezpečnostní produkty ESET tento malware detekují jako Win32/TrojanDownloader.Zurgop.BK trojan od verze virové databáze 10036, která vyjde v odpoledních hodinách.

Pokud jste uvedený e-mail obdrželi, neotvírejte jej a rovnou vymažte. Pokud jste soubor stáhli a spustili, aktualizujte virovou databázi produktu ESET a proveďte kompletní kontrolu počítače.

Vzor podvodného e-mailu:

amazon-phishing

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 25. červen 2025

Akční nabídka pro Červenec a Srpen 2025.

Tomáš Unucka | 20. červen 2025

Virtualizace je technologie, která umožňuje vytvářet a spravovat virtuální verze počítačových prostředků, jako jsou servery, operační systémy, úložiště nebo síťové prostředky. Jednoduše řečeno, virtualizace vám umožňuje provozovat více operačních systémů nebo aplikací na jednom fyzickém serveru. Tato technologie zajišťuje efektivnější využití hardwaru, snížení nákladů a zjednodušení správy IT infrastruktury. 

Václav Dobiáš | 13. červen 2025

Květen byl plný novinek, které osloví především vývojáře (především novinky v integraci AI Copilot a vytváření agentů). Vyšly i novinky, které ale osloví všechny uživatele.