Využití plusového zápisu e-mailů v Microsoft 365

Využití plusového zápisu e-mailů v Microsoft 365

Pokud jste někdy používali Google Workspace, možná jste se setkali s možností zápisu e-mailu se znakem “+” v adrese, například dobias.vaclav+eabm@eabm.cz. Možná ale nevíte, že tato funkce je dostupná také v Microsoft 365.

Jak funguje plusový zápis v Microsoft 365?

Formát zápisu je následující: +@. Tento způsob slouží k „štítkování“ e-mailů, což umožňuje jednoduše vytvářet unikátní varianty vaší e-mailové adresy pro různé služby. Tato funkce je užitečná nejen pro snadnější identifikaci e-mailů, ale také z hlediska bezpečnosti, protože každý unikátní e-mail přidává další vrstvu ochrany.

Výhody a omezení

Plusový zápis je skvělým pomocníkem, ale je třeba mít na paměti, že přestože e-mailová norma znak “+” povoluje, některé služby a servery tento formát bohužel nepodporují. Příkladem může být český Seznam. Pokud však služba tuto možnost podporuje, doporučujeme plusový zápis využívat.

Příklady využití

Zde je několik příkladů, jak můžete plusový zápis používat:

Chcete se dozvědět více?

Kontaktujte naše obchodní oddělení telefonicky 558 644 011 nebo mailem obchod@eabm.cz a my Vám rádi navrhneme řešení.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 16. kvě 2025

V dnešních novinkách Microsoft Teams najdete novinky nejen za duben, ale i novinky, které Microsoft představil na konferenci Enterprise Connect 2025. Můžete se tak těšit na opravdu hodně zajímavých novinek. 

Petra Pachová | 7. kvě 2025

V dnešní digitální době, kdy se většina komunikace a obchodních transakcí přesouvá do online světa, se stává klíčovým nástrojem pro zajištění bezpečnosti a právní platnosti dokumentů digitální podpis. Remotesign je služba, která uživatelům umožňuje podepisování dokumentů na dálku, bez potřeby osobní přítomnosti nebo složitých postupů. 

František Fajna | 30. duben 2025

Phishing je podvodná metoda, kdy se útočník snaží získat vaše citlivé informace (hesla, čísla platebních karet apod.) tím, že se vydává za důvěryhodnou osobu nebo instituci. Často se používají e-maily, SMS (Smishing) nebo webové stránky, které vypadají legitimně.