Nový web KON-I-NOOR

Nový web KON-I-NOOR

Když si nás, pro realizaci nových internetových stránek, vybrala společnost KOH-I-NOOR a.s. s více jak 100letou historií, cítili jsme vysokou odpovědnost za výsledné řešení. Podívejte se, jak jsme se této výzvy zhostili.

Wireframe byl základ

Před zahájením projektu byly vyspecifikovány veškeré požadavky na web včetně cílů a byl navržen detailní wireframe. V rámci wireframu se navrhla struktura webu, rozvržení všech prvků, a především detaily produktů s jejich prezentací.

Grafický návrh

Grafický návrh webu byl postaven zejména na fotografiích. Díky tomu, že společnost KOH-I-NOOR disponuje vlastním fotografem, dokázali připravit pro web hezké vizuální prvky, díky čemuž se design stal mnohem zajímavějším a poutavějším.

Problematika produktových dat

Detail produktů byl navržen tak, že bude obsahovat detailní informace včetně všech vyráběných variant. Na základě těchto dat bude možné i vytvořit poptávku. Zde jsme při realizaci projektu, ale narazili na problém spočívající v absenci některých dat produktů. K tomu ještě společnost KOH-I-NOOR plánuje změnu informačního systému ve kterém již bude s těmito daty pracovat. Koncepčně bylo tedy rozhodnuto, že tyto detaily produktů nebudou v tuto chvíli řešeny a počká se na nový informační systém tak ať se nemusí data spravovat na dvou místech. Po nasazení nového IS bodu stránky na něj napojeny pro data produktů.

Sekce produkty byla vizuálně i obsahově upravena tak, aby byl web nadále obsahově i vizuálně poutavý. Věříme, že se nám to společně povedlo.

Desítky souborů ke stažení

Hlavní části webu jsou produktové listy ke stažení. Celkově se jedná o více jak 90 PDF souborů o celkové velikosti 100 MB. Tyto soubory byly dopředu optimalizovány, aby byly vhodné i pro stahování v mobilu. Bez této optimalizace by celková velikost přesahovala 2 GB.

Moderní formáty a rychlost webu

Pro nové stránky společnosti KOH-I-NOOR jsme se rozhodli použít moderní řešení obrázků ve formátů WEBP a SVG. Díky tomu jsme snížili velikost celého webu o více jak 70 % a dosáhli vysokého hodnocení v testu rychlosti webu.

Závěr

Vytvořit web pro společnost KOH-I-NOOR bylo pro nás ctí a těšíme se na další rozvoj webu, který bude spojen s propojením na informační systém a dodání podrobných informací k produktům.

 

kin full

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 26. září 2023

Hezké fotky prodávají. Při realizaci www projektů. často řešíme, že klient nemá pěkné fotky nebo jsou v naprosto špatné kvalitě. Samozřejmě, můžeme šáhnout do různých placených i neplacených fotobank, ale nejvíce nás potěší, když dostanete naprosto skvělé fotky. I díky tomu mohl vzniknout další miniweb, který se opravdu povedl právě díky fotkám.

Václav Dobiáš | 3. září 2023

Acer, ve spolupráci s českými školami, pro vás natočil videa ilustrující nasazení Acer Chromebooků ve výuce. Jak se s nimi pracuje studentům i učitelům? Jaká zařízení se osvědčila a proč si vybrali právě Chromebooky Acer? To vše dozvíte z následujících videí.

Václav Dobiáš | 30. srpen 2023

TravelMate řady P je tenký a lehký pracovní notebook pro profesionály na cestách. Je vybaven technologií Intel vPro® s platformou Intel® Evo™, díky čemuž zajišťuje rychlý výkon s nízkou spotřebou energie za účelem delší výdrže baterie, takže vám poskytne možnost bezproblémové a bezpečné hybridní práce, ať už jste kdekoli.