Výhody outsourcingu IT

Výhody outsourcingu IT

Outsourcing IT je strategie, kdy firma deleguje správu a provozování svého informačního technologického (IT) oddělení na externí firmu. Výhoda je, že můžete takto předat plnou správu nebo jen určité částí Vašeho IT. Služba Outsourcingu je tak vhodný pro všechny firmy od malých až po korporáty. Získáte tak mnohem širší okruh odborníků s úzkými specializacemi na některé IT činnosti. Níže jsou uvedeny některé z hlavních výhod outsourcingu IT.

Snížení nákladů

Outsourcing IT může být pro firmy mnohem levnější než provozování vlastního IT oddělení. Firmy, které outsourcují své IT, se vyhnou nákladům spojeným s náborovým procesem a výcvikem zaměstnanců, nákupem hardwaru a softwaru a mnoha dalšími náklady, které jsou s provozováním vlastního IT spojeny. Firma, která se specializuje na poskytování služeb IT, má již své vlastní nástroje a zdroje a může poskytnout kvalitní služby za nižší cenu.

Zvýšení efektivity

Outsourcing IT umožňuje firmám zaměřit se na své hlavní obchodní činnosti a zvýšit svou produktivitu. Když firma outsourcuje své IT, může se zaměřit na své jádrové činnosti a nezabývat se správou a údržbou IT infrastruktury. Firma také může snadno upravovat rozsah outsourcingových služeb v závislosti na svých potřebách.

Dostupnost odborných znalostí

Firma, která se specializuje na poskytování služeb IT, má mnoho zkušeností a odborných znalostí v oblasti IT. Tato firma může poskytnout vyškolený personál, kteří jsou schopni řešit i složité IT problémy. Outsourcing IT tak umožňuje firmám získat přístup k odborným znalostem, které jinak nebyly k dispozici.

Zlepšení bezpečnosti

Bezpečnost IT je klíčová pro každou firmu, protože firemní data a informace jsou cenné a potřebují být chráněny. Firma, která se specializuje na poskytování služeb IT, má obvykle k dispozici vyspělé bezpečnostní nástroje a technologie

 

Další informace o našich outsourcingových službách naleznete na stránkách e-dohled.cz

Máte zájem o outsourcing IT?

Neváhejte se na nás obrátit. Možnosti outsourcingu IT vysvětlíme a nabídneme Vám přímo na klíč. Pište na e-mail info@eabm.cz nebo telefonicky na 777 027 509.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 4. červen 2023

Akční nabídka pro červen 2023.

René Viznar | 21. květen 2023

Společnost iGET je český výrobce a prodejce elektroniky, který se specializuje na produkty v oblasti chytrých domácností, bezpečnosti a komunikace. Nabízí širokou škálu produktů, které usnadňují a zpříjemňují každodenní život lidem.

Václav Dobiáš | 14. květen 2023

Měsíc duben přináší spoustu nových funkcí do služby Microsoft Teams. Mými osobními favority jsou Automatické snížení zvednuté ruky uživatele po projevu, které pomůže prezentujícím, kteří mají nevyřešené otázky.