To však nebylo vše. Obsahem zpráv byly také odkazy na podvodné stránky, které obsahovaly další škodlivý kód. Ušetřeni nebyli ani uživatelé Maců, kterým se zobrazovala reklama na seznamovací služby a majitelé iPhonů, kteří byli přesměrování na stránky s dospělým XXX obsahem. Na nachytené uživatele byl přichystán balíček různých škodlivých kódů od Linux/Ebury (OpenSSH backdoor, který vykrádá uživatelská jména a hesla), Linux/Cdorked, Perl/Calfbot, Linux/Onimiki, Win32/Glubteba.M až pro Win32/Boaxxe.G.
Kampaň cílila na různé operační systémy, kdy jasně dominovala platforma od Microsoftu, nicméně hned v závěsu se umístil mezi IT specialisty tolik oblíbený Linux.
Mimo výše uvedené OS překvapilo 23 uživatelů Windows 98 a jeden uživatel archaických Windows 95.
Pokud patříte mezi správce serverů nebo webmastery, kteří UNIX platformu používají, zkuste použít tento příkaz. Pomůže vám zjistit, zda je či není server zapojen do Windigo kampaně.
$ ssh -G 2>&1 | grep -e illegal -e unknown > /dev/null && echo "System clean" || echo "System infected"
Podle našich zjištění operace běžela bez většího povšimnutí Windigo minimálně dva a půl roku. Pokud by vás zajímal podrobný popis a analýza celé kampaně, včetně kroků k odstranění nákazy, podívejte se do dokumentace (eng.).