Neznámá platnost elektronického podpisu

Neznámá platnost elektronického podpisu

Možná jste se již s tím setkali: Otevřeli jste elektronicky podepsaný dokument a u podpisu se objevila chyba “Platnost podpisu je NEZNÁMÁ”. Co v takovém případě dělat? Je elektronický podpis platný?

V první řadě zkontrolujte, zda je podpis opravdu v pořádku, tedy jeho platnost, kdo jej vydal a vlastníka podpisu. To uděláte tak, že kliknete na elektronický podpis, dále pak na vlastnosti podpisu a nakonec na zobrazit certifikát podpisu.

Nejspíše bude vše v pořádku a bude nutné jen říct Vašemu počítači, aby důvěřoval dané certifikační autoritě.

Přinášíme krátký návod jak na to:

 

 1. Klikněte znova na elektronický podpis
  elektronicky podpis 1

 2. Dále na Zobrazit certifikát podpisu
  elektronicky podpis 2

 3. Klikněte na důvěryhodnost
  elektronicky podpis 3

 4. Následně kliknete na Přidat k důvěryhodným certifikátům
  elektronicky podpis 4

 5. Potvrdíte bezpečnostní hlášení volbou OK
  elektronicky podpis 5

 6. Potvrdíte poslední volbu OK
  elektronicky podpis 6

 

Vše potvrdíte a při příštím otevření dokumentu bude již tento elektronický podpis platný.

 

Ještě nemáte elektronický podpis?

Přijďte k nám nebo nám zavolejte rádi Vám poradíme a pomůžeme. Ve spolupráci s našim partnerem certifikační autoritou ICA nabízíme všechny druhy kvalifikovaných a komerčních certifikátů s možností uložení do počítače nebo v rámci vyšší bezpečnosti na USB klíčenky případně čipové karty. Kontaktujte nás na 558 644 011 nebo obchod@eabm.cz.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 26. září 2023

Hezké fotky prodávají. Při realizaci www projektů. často řešíme, že klient nemá pěkné fotky nebo jsou v naprosto špatné kvalitě. Samozřejmě, můžeme šáhnout do různých placených i neplacených fotobank, ale nejvíce nás potěší, když dostanete naprosto skvělé fotky. I díky tomu mohl vzniknout další miniweb, který se opravdu povedl právě díky fotkám.

Václav Dobiáš | 3. září 2023

Acer, ve spolupráci s českými školami, pro vás natočil videa ilustrující nasazení Acer Chromebooků ve výuce. Jak se s nimi pracuje studentům i učitelům? Jaká zařízení se osvědčila a proč si vybrali právě Chromebooky Acer? To vše dozvíte z následujících videí.

Václav Dobiáš | 30. srpen 2023

TravelMate řady P je tenký a lehký pracovní notebook pro profesionály na cestách. Je vybaven technologií Intel vPro® s platformou Intel® Evo™, díky čemuž zajišťuje rychlý výkon s nízkou spotřebou energie za účelem delší výdrže baterie, takže vám poskytne možnost bezproblémové a bezpečné hybridní práce, ať už jste kdekoli.