Neznámá platnost elektronického podpisu

Neznámá platnost elektronického podpisu

Možná jste se již s tím setkali: Otevřeli jste elektronicky podepsaný dokument a u podpisu se objevila chyba “Platnost podpisu je NEZNÁMÁ”. Co v takovém případě dělat? Je elektronický podpis platný?

V první řadě zkontrolujte, zda je podpis opravdu v pořádku, tedy jeho platnost, kdo jej vydal a vlastníka podpisu. To uděláte tak, že kliknete na elektronický podpis, dále pak na vlastnosti podpisu a nakonec na zobrazit certifikát podpisu.

Nejspíše bude vše v pořádku a bude nutné jen říct Vašemu počítači, aby důvěřoval dané certifikační autoritě.

Přinášíme krátký návod jak na to:

 

  1. Klikněte znova na elektronický podpis
    elektronicky podpis 1

  2. Dále na Zobrazit certifikát podpisu
    elektronicky podpis 2

  3. Klikněte na důvěryhodnost
    elektronicky podpis 3

  4. Následně kliknete na Přidat k důvěryhodným certifikátům
    elektronicky podpis 4

  5. Potvrdíte bezpečnostní hlášení volbou OK
    elektronicky podpis 5

  6. Potvrdíte poslední volbu OK
    elektronicky podpis 6

 

Vše potvrdíte a při příštím otevření dokumentu bude již tento elektronický podpis platný.

 

Ještě nemáte elektronický podpis?

Přijďte k nám nebo nám zavolejte rádi Vám poradíme a pomůžeme. Ve spolupráci s našim partnerem certifikační autoritou ICA nabízíme všechny druhy kvalifikovaných a komerčních certifikátů s možností uložení do počítače nebo v rámci vyšší bezpečnosti na USB klíčenky případně čipové karty. Kontaktujte nás na 558 644 011 nebo obchod@eabm.cz.

Sdílet článek:
Autor:
Tomáš Musil

Prokurista společnosti

 musil.tomas@eabm.cz
 +420 777 027 505

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 16. kvě 2025

V dnešních novinkách Microsoft Teams najdete novinky nejen za duben, ale i novinky, které Microsoft představil na konferenci Enterprise Connect 2025. Můžete se tak těšit na opravdu hodně zajímavých novinek. 

Petra Pachová | 7. kvě 2025

V dnešní digitální době, kdy se většina komunikace a obchodních transakcí přesouvá do online světa, se stává klíčovým nástrojem pro zajištění bezpečnosti a právní platnosti dokumentů digitální podpis. Remotesign je služba, která uživatelům umožňuje podepisování dokumentů na dálku, bez potřeby osobní přítomnosti nebo složitých postupů. 

František Fajna | 30. duben 2025

Phishing je podvodná metoda, kdy se útočník snaží získat vaše citlivé informace (hesla, čísla platebních karet apod.) tím, že se vydává za důvěryhodnou osobu nebo instituci. Často se používají e-maily, SMS (Smishing) nebo webové stránky, které vypadají legitimně.