Technologie NVIDIA G-Sync

Technologie NVIDIA G-Sync

Patříte mezi hráče, kteří si chtějí vychutnat hraní v každém detailu? V dnešním článku se podíváme na technologii G-Sync, díky které se zbavíte screen tearingu.

Screen tearing.
Screen tearing je anglické označení pro zcela běžné “trhání obrazu”, se kterým jste se již určitě někdy setkali, a které vám zkazilo zážitek z hraní počítačových her.

 

Technologie G-Sync

Technologii G-Sync uvedla společnost NVIDIA na trh již v roce 2013 a vyžaduje nejen grafickou kartu podporující tuto technologii, ale také monitor se speciální hardwarovou výbavou. Tato technologie zajišťuje synchronizaci obnovovací frekvence monitoru (Hz) se snímkovací frekvencí grafické karty, díky tomu poskytuje hráčům neuvěřitelně plynulý obsah bez trhání se skvělou odezvou.

Díky této technologii získají hráči výhodu oproti svým herním soupeřům.

Výhody:

 • plynulejší obraz
 • lepší odezva
 • žádné trhání obrazovky

Nevýhody:

 • vyšší cena za pořízení monitoru s technologií G-Sync
 • nutnost vlastnit grafickou kartu podporující G-Sync

Verze G-Sync

Technologie G-Sync existuje ve 3 verzích:

 • G-Sync Compatible:
  jedná se o úplně základní verzi, která nepoužívá procesory NVIDIA. Výrobce ji alespoň otestoval tak, že poskytne variabilní obnovovací frekvenci (VRR) bez trhání obrazovky.
 • G-Sync:
  nejpoužívanější verze stavěná na procesorech NVIDIA G-Sync. Plně poskytuje variabilní obnovovací frekvence (VRR) a variabilní zrychlení (overdrive), takže budete mít čistý obraz bez trhání a dokonalý herní zážitek.
 • G-Sync Ultimate:
  nejlepší verze stavěná na špičkových procesorech NVIDIA G-Sync. Nabízí realistické HDR, vynikající kontrast, filmové barvy a velmi nízkou latenci při hraní.

Jak to vlastně funguje?

Jde o součinnost monitoru a grafické karty, tzn. že bude monitor a grafický procesor vzájemně komunikovat tak, aby se obnovovací frekvence monitoru (Hz) vždy shodovala se snímkovou frekvencí grafické karty (FPS – snímky za sekundu), tudíž dojde k eliminaci vstupního zpoždění a trhání obrazovky, viz. obrázek níže.

 nvidia g sync

Obraťte se na specialisty

Nevíte si rady s výběrem grafické karty a monitoru tak, aby Vám vaše hry fungovaly co nejplynuleji? Neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení, kde Vám rádi pomůžeme ...

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 26. září 2023

Hezké fotky prodávají. Při realizaci www projektů. často řešíme, že klient nemá pěkné fotky nebo jsou v naprosto špatné kvalitě. Samozřejmě, můžeme šáhnout do různých placených i neplacených fotobank, ale nejvíce nás potěší, když dostanete naprosto skvělé fotky. I díky tomu mohl vzniknout další miniweb, který se opravdu povedl právě díky fotkám.

Václav Dobiáš | 3. září 2023

Acer, ve spolupráci s českými školami, pro vás natočil videa ilustrující nasazení Acer Chromebooků ve výuce. Jak se s nimi pracuje studentům i učitelům? Jaká zařízení se osvědčila a proč si vybrali právě Chromebooky Acer? To vše dozvíte z následujících videí.

Václav Dobiáš | 30. srpen 2023

TravelMate řady P je tenký a lehký pracovní notebook pro profesionály na cestách. Je vybaven technologií Intel vPro® s platformou Intel® Evo™, díky čemuž zajišťuje rychlý výkon s nízkou spotřebou energie za účelem delší výdrže baterie, takže vám poskytne možnost bezproblémové a bezpečné hybridní práce, ať už jste kdekoli.