Záchrana dat z poškozených médií

Záchrana dat z poškozených médií

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaká data máte uložená v počítači, na externím disku, paměťové kartě a podobně? Jak moc jsou pro Vás tato data důležitá? Co by pro Vás znamenala ztráta těchto dat?

Žádné z výše jmenovaných médií není 100% a nevydrží navěky. V podstatě velice jednoduše může nastat situace, kdy jednoho dne připojíte k počítači Váš externí disk se všemi důležitými daty a tento disk již nebude čitelný a ke svým datům se nedostanete.

Pro naše servisní středisko byl proto zakoupen specializovaný software na záchranu dat z různě poškozených médií. Pomocí něj je možné důležitá data zachránit. Nicméně je nutno zmínit, že ani tento ani žádný jiný software není všemocný a vždy velice záleží na míře poškození disku (paměťové karty, flashky, apod.). Jedním z nejhorších stavů je mechanické poškození, kdy už bývá šance na záchranu dat poměrně malá.

Pokud jste se ocitli v situaci, kdy Vaše data nejsou přístupná, zastavte se u nás a my se rádi pokusíme získat Vaše data zpět.

Zároveň Vám poradíme a nabídneme řešení, jak správně zálohovat data, ať nemusíte v budoucnu řešit jejich ztrátu a případnou obnovu.

Sdílet článek:
Autor:
Martin Holeček

servisní technik / pracovník dohledového centra

 holecek.martin@eabm.cz
 +420 725 560 710

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 16. kvě 2025

V dnešních novinkách Microsoft Teams najdete novinky nejen za duben, ale i novinky, které Microsoft představil na konferenci Enterprise Connect 2025. Můžete se tak těšit na opravdu hodně zajímavých novinek. 

Petra Pachová | 7. kvě 2025

V dnešní digitální době, kdy se většina komunikace a obchodních transakcí přesouvá do online světa, se stává klíčovým nástrojem pro zajištění bezpečnosti a právní platnosti dokumentů digitální podpis. Remotesign je služba, která uživatelům umožňuje podepisování dokumentů na dálku, bez potřeby osobní přítomnosti nebo složitých postupů. 

František Fajna | 30. duben 2025

Phishing je podvodná metoda, kdy se útočník snaží získat vaše citlivé informace (hesla, čísla platebních karet apod.) tím, že se vydává za důvěryhodnou osobu nebo instituci. Často se používají e-maily, SMS (Smishing) nebo webové stránky, které vypadají legitimně.