Bez statistik to nejde!

Bez statistik to nejde!

Statistiky návštěvnosti by měly být součástí každého webu. Bohužel jsme se nedávno setkali s několika projekty, které nedisponovaly žádnými statistikami. V dnešním článku si ukážeme, jaké problémy Vám absence statistik přináší.

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Níže uvádíme pouze základní body, které však v sobě obsahují obrovské množství dílčích bodů, které se statistikami zcela souvisí.

 

Nulová představa o návštěvnosti

Pokud Váš web nedisponuje žádnými statistikami, vůbec nemůžete tušit, jak samotný web funguje, co Vaši návštěvníci hledají a především, jak se na Váš web dostávají.

Toto jsou základní údaje, které by měl sledovat opravdu každý majitel webu a mít alespoň základní představu.

Pravidlené reporty návštěvnosti Vašeho webu

Našim klientům zasíláme automatizované reporty návštěvnosti, včetně týdenních reportů.

 

Nulová možnost růstu a vývoje webu

U webů jsou statistiky základním kamenem pro stanovení cílů a rozvoje webů. Bez statistik pouze tápete a všechny případné teze jsou doslova pouze dohady.

Každý SEO specialista potřebuje ke své práci statistiky a co nejdelší sledované období, aby mohl Váš web rozvíjet.

Dostatečné období

Alespoň 30 dní je potřeba k získání základní představy o fungování webu a jeho návštěvnících.

 

Sledování nákladů na reklamu

Nedílnou součástí propagace internetových stránek jsou různé metody reklam. Ať už se jedná o bannery, PPC či jiné. Reklamní systémy jako je např. Google Adwords či český Sklik disponují svou vlastní statistikou. Ta však vyhodnocuje jen dílčí část a až při vzájemném propojení se dostanete k relevantním datům. Až poté jste schopni správně optimalizovat své reklamní kampaně.

Ušetřete na reklamě

Neoptimalizovaná reklama je vždy drahá. Ušetřete nemalé náklady díky statistikám. 

Cena = ZDARMA

My nasazujeme statistiky vždy, i když o ně klient z počátku nemá zájem. Web se rozvíjí a postupem času budou vždy potřeba. Stejně jako většina vývojářů využíváme primárně, ale ne pouze, Google Analytics, které jsou zdarma. V základním přehledu se zorientuje opravdu každý, na detailní rozbor návštěvností a segmentaci uživatelů je však potřeba specialistu.

 

Závěr

Mít statistiky je pouze první krok. Je potřeba je sledovat a vyhodnocovat. Nemusí jít o detailní vyhodnocování - stačí když budete sledovat alespoň nejčtenější stránky (tj. stránky, kvůli kterým Vás primárně Vaši návštěvníci hledali). Díky tomu budete vědět na co se dále soustředit, jaké stránky a především služby a produkty dále rozvíjet.

Ještě nemáte statistiky?

Pomůžeme Vám s nasazením i s vyhodnocováním a Váš web se bude moci rozvíjet a Vaši návštěvníci Vás budou milovat.  Neváhejte nás kontaktovat buď na emailu webmaster@eabm.cz nebo telefonicky na 777 027 509.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Mynář Petr | 5. duben 2021

Přinášíme Vám ekonomicky zajímavý a chytrý systém se spoustou individuálních doplňků pro Vaše řešení zabezpečení bytu, domu, garáže, chaty, skladu, malé firmy apod. Technologie od společnosti iGET SECURITY M3B je víceúčelový bezdrátový GSM alarm, detektor na dveře a okna, detektor pohybu, siréna 110 dB. Zařízení je ovladatelné z aplikace iGET ALARM, která je v českém jazyce pro Android a iOS. Alarm při poplachu telefonuje nebo odesílá SMS.

Václav Dobiáš | 28. březen 2021

Na na 31. března připadá světový den zálohování. Už jste si zazálohovali soubory? Pokud ne, nevěšte hlavu – pomůžeme vám s tím.

Mynář Petr | 23. březen 2021

Tatam je doba, kdy vodní chlazení počítače bylo složité a finančně téměř nedostupné. Zároveň díky dnešním výkonným grafickým kartám je nutné se stále více zabývat výkonným chlazením celého systému.