Statistiky eABM - Facebook

Statistiky eABM - Facebook

Sociální sítě jsou nedílnou součástí většiny internetových stránek. Je tedy potřeba hodnotit statistiku webu současně se statistikou sociálních sítí. Těm jednoznačně vládne Facebook. Proto jsme se na tyto reporty v našich statistikách velice soustředili.

statistika

Sledování Facebookových stránek

Stejně jako Google Analytics, vyhodnocujeme Facebook denně. Díky tomu Vám můžeme ve statistikách poskytnout přehled o vývoji Vaší Facebookové stránky.

Navíc, jelikož spousta klientů má více Facebookových stránek, zpracováváme je všechny a Vy si je můžete lehce porovnat pomocí detailních reportů.

 1. Graf

  První informací, kterou v reportu naleznete, je detailní graf zobrazující vývoj Vaší stránky v daném měsíci. Vidíte vývoj “To se mi líbí” na stránce a především hodnotu “Mluví o/Talking about”, která je nejdůležitější metrikou na Facebooku.

  Co je to “Talking about”

  Metrika Talking about je číslo, které značí “interakci” uživatelů Facebooku. V praxi se jedná o uživatele, kteří dali příspěvku like, komentář, či jej sdíleli. Díky tomu se jedná o nejdůležitější metriku Facebooku.

 2. Měsíční report

  Ihned pod grafem naleznete šestici čísel, která Vám přehledně zobrazí měsíc Vaší Facebookové stránky.

  1. Fanoušci

   Informace o aktuálním stavu fanoušků a informace o nárůstu či úbytku.

  2. Počet příspěvků

   Počet Vámi zveřejněných příspěvků na Facebookové stránce.

  3. Počet liků, komentářů a sdílení příspěvků

   Souhrnné počty reakcí uživatelů na Vaše příspěvky.

  4. Počet likovaných stránek

   Počet stránek, které Vaše stránka “likuje”.

 3. Příspěvky na Facebooku

  Posledním přehledem je výpis jednotlivých příspěvků v daném měsíci a rozpis liků, komentářů a sdílení. Tato čísla jsou vždy platná k danému měsíci a již se neaktualizují. Z tohoto důvodu zvažujeme v této části delší přesah, abyste mohli vidět i starší, přesto aktivní, příspěvky.

  Jednotlivé příspěvky máte možnost jednoduše zobrazit na Facebooku a případně s nimi dále pracovat.

Závěr

Vyhodnocování Facebookvých stránek a jejich příspěvků je často opomíjenou metrikou. Právě proto jsme se na tato čísla zaměřili a přinesli Vám přehledné statistiky Vašich Facebookových stránek.

Pokud však chcete mít informace vždy „z první ruky“, sledujte náš web a Facebook.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 14. leden 2021

Vážení zákazníci, rádi bychom vám představili první skládací počítač na světě ThinkPad X1 Fold, který získal 43 ocenění CES awards. Ve společnosti eD system nabízíme i ThinkPad X1 Fold s LTE (slotem na datovou SIM kartu).

Václav Dobiáš | 12. leden 2021

Tento rok jsme aktivně pracovali na nové internetové prezentaci pro strojírenskou společnost Lakum, která již nyní patří mezi jedny z nejhezčích webů, který jsme realizovali.