Aktualizovaný prohlížeč od Seznam.cz: Praktický a vstřícný k uživatelům

Aktualizovaný prohlížeč od Seznam.cz: Praktický a vstřícný k uživatelům

Seznam.cz dnes spustil aktualizovaný prohlížeč do ostrého provozu. V aplikaci přibyly funkce synchronizace hesel a oblíbených záložek, ale také již avizovaný Krasty v roli rádce. Praktické novinky aplikace Seznam.cz doplňuje anonymní okno a celkový redesign. Aktualizace bude dostupná rovnou pro všechny dosud vydané mobilní aplikace i desktop.

S ostrým spuštěním aktualizovaného prohlížeče mohou lidé prostřednictvím účtu na Seznam.cz synchronizovat své oblíbené záložky a hesla tak, aby je měli po ruce při používání více zařízení, například v mobilu nebo na pracovním počítači. Setkají se zde vždy se svým již uzpůsobeným prostředím. „Párování se seznamáckým účtem ocení zejména uživatelé služby Seznam.cz Email, která registruje na 8,3 milionu aktivních schránek. Pokud se lidé přihlásí v prohlížeči, stává se jim zkratkou do emailu, do kterého budou automaticky také přihlášeni. Prohlížeč jim navíc nově zobrazí upozornění na příchozí e-maily,“ vysvětluje Lukáš Kovač, senior produktový manažer aplikace Seznam.cz.

tumblr inline nw7mh9mruw1tstufo 500

Programátoři společnosti Seznam.cz se v posledních měsících rovněž soustředili na optimalizaci prohlížeče tak, aby zvýšili rychlost jeho spuštění. Prohlížeč při ponechání nastavení rychlého spouštění totiž běží v úsporném režimu na pozadí. Každý panel prohlížeče navíc nově využívá vlastní proces, což zvyšuje jeho stabilitu a rychlost. Díky tomuto sandboxování se okna vzájemně neovlivňují a způsob, jakým může nějaká nebezpečná stránka hacknout prohlížeč, se komplikuje. Prohlížeč se tak díky tomu stává bezpečnějším a doslova tou nejkratší cestou na Seznam.cz.

Novinkou je anonymní okno i radící Krasty

Praktické jsou dvě nové funkce, které svým způsobem obě pracují s informacemi. Ta první, nedávno avizovaná, staví firemního maskota Krastyho do role rádce, který poskytne relevantní informace navíc. „Například při prohlížení stránek restaurace nás také zajímá otevírací doba či její hodnocení. Někdy je však poměrně složité tyto informace ze stránek získat rychle. Nová funkce v prohlížeči však lidem čas ušetří a informace jim poskytne rovnou. Seznam.cz tyto doplňující informace pro začátek zprostředkuje ze služby Firmy.cz, avšak do budoucna je chce doplnit i o další zdroje,“ popisuje novinku Lukáš Kovač.

Seznam.cz prohlížeč

Další novou funkcí prohlížeče je anonymní okno. Jeho režim poskytne uživatelům pohodlí v prohlížení internetových stránek, aniž by se do historie prohlížeče ukládaly informace o jejich navštívení.

Vstřícná proměna

Seznam.cz s vydáním svého aktualizovaného prohlížeče pro mobilní aplikace se systémy Android a iOS a také desktop myslel i na design. Výsledný facelift se opět drží zásad minimalismu. Uživatelé, kterých je denně více než čtvrt milionu napříč všemi platformami, si mohou být jisti tím, že se při každém otevření aplikace setkají se známým a jednoduchým prostředím. Aktualizace na novou verzi proběhne uživatelům v počítačích automaticky, v mobilech se systémy Android a iOS taktéž v případě zapnuté automatické aktualizace. Těm, kdož ji automaticky povolenou nemají, bude prostřednictvím Google Play Store a App Store nabídnuta.

Zpětnou vazbu k  aktualizaci sbírá společnost Seznam.cz prostřednictvím odkazu, který je přímo v nastavení aplikace Seznam.cz.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Václav Dobiáš | 25. listopad 2020

Společnost Google vylepšila svou aplikaci Google Ads, pomocí které můžete spravovat své kampaně a získávat tak rychlý náskok před konkurencí. Díky novým funkcím můžete rychle sledovat a reagovat na výkon svých reklamních kampaní.

Tomáš Musil | 22. listopad 2020

Bohužel některá současná opatření v souvislosti s pandemií COVID 19 přinášejí poměrně složité požadavky pro obchody a veřejné prostory. Podívejte se, jak s námi můžete efektivně a levně vyřešit kontrolu počtu zákazníků ve vaší provozovně, případně jak automatizovaně měřit návštěvníkům teplotu.

Mynář Petr | 11. listopad 2020

Jestliže chcete svým přátelům, rodině nebo novomanželům udělat radost a hezkou vzpomínku podívejte se na krásné tiskové řešení společnosti Canon. Stačí už jen koupit fotoalbum, do kterého přímo na oslavě dáte pořízené fotografie, každý doplní ihned psané přání a krásný dárek máte na světě.