Nová verze Windows

Nová verze Windows

Objevte nové způsoby práce a zábavy ve Windows 8.1.  

windows 8.1

Myš, klávesnice a staré známé programy

I když si pořídíte nový počítač s dotykovým displejem, můžete pořád používat myš, klávesnici a plochu Windows tak, jak jste zvyklí. Můžete použít prakticky libovolnou tiskárnu. Programy, které fungují ve Windows 7, fungují taky ve Windows 8.1. Základní věci – od rychlosti spuštění až po zabezpečení – jsou lepší než dřív.

windows 8.1

Dotykové displeje, aplikace a online úložiště

Díky aplikacím z Windows Storu a novým možnostem dotykového ovládání vám Windows 8.1 poskytuje svět dotykové zábavy všeho druhu. A SkyDrive – bezplatné online úložiště, které je součástí Windows 8.1 – zajišťuje, že svoje soubory budete mít pořád po ruce na libovolném počítači nebo zařízení.

 

Klíčové novinky

 • Vysoká míra personalizace. Zlepšená a více přizpůsobitelná Úvodní obrazovka, která nabízí možnost upravit si velikost dlaždic, barvu a vzhled pozadí dle individuálních preferencí. Každé zařízení s Windows 8.1 tak může být jedinečné a osobní pro konkrétního uživatele. Po přihlášení může nyní počítač startovat do prostředí, které nejlépe vyhovuje uživateli – buď na Úvodní obrazovku či do staré známé plochy Windows – to vše při neustálé synchronizaci s uživatelovým Microsoft účtem.

   

 • Dobře známé a snadno ovladatelné prostředí. Windows 8.1 přináší zpět tlačítko Start jako centrální bod pro navigaci. Inovované zobrazení nainstalovaných aplikací umožňuje uživatelům vidět vše na jednom místě a rychle je spustit. Nová aplikace Nápověda+tipy pomůže uživateli rychle si osvojit ovládání systému.

   

 • Rozšířené vyhledávání. Nové vyhledávání Bing poskytuje nejjednodušší cestu k obsahu a informacím v zařízení nebo na internetu. Výsledky hledání jsou zobrazeny v jednom náhledu uzpůsobeném i pro dotykové ovládání. Stačí jednoduše zadat požadovaný text z Úvodní obrazovky a systém vše vyhledá – ať už se jedná o aplikaci, soubory v počítači, fotografie či soubory na online úložišti SkyDrive nebo o webovou stránku.

   

 • Výběr aplikací a služeb z nabídky Start. Windows 8.1 nabízí přehled aplikací a služeb přímo z Úvodní obrazovky, což uživateli umožňuje přistupovat velmi rychle a pohodlně ke všemu, co potřebuje. Ať už se jedná o komunikaci s přáteli a rodinou prostřednictvím Skype, vyřízení e-mailů v aplikaci Pošta, hledání receptů v aplikaci Gurmánský svět a mnoho dalšího. Windows 8.1 také přichází s novou verzí prohlížeče Internet Explorer 11, který je rychlejší, přizpůsobený pro ovládání dotykem a umožňující synchronizaci napříč zařízeními se systémem Windows 8.1. Windows 8.1 rovněž nabízí nativní podporu 3D tisku a formátu pro 3D tisk, takže umožňuje snadné připojení 3D tiskáren a tisk 3D objektů přímo z aplikací.

   

 • Podpora multitaskingu a produktivity. Systém umožňuje zobrazení až 4 aplikací vedle sebe a možnost flexibilně měnit jejich velikost. Aplikace mohou nově také spustit další aplikaci a automaticky ji zobrazit společně na jedné obrazovce. Uživatelé mohou také v případě použití více monitorů zobrazit prostředí Plochy nebo moderní aplikace na libovolném monitoru.

   

 • Integrace cloudových technologií prostřednictvím úložiště SkyDrive. Windows 8.1 umožňuje snadno pracovat odkudkoliv a mít přitom neustálý přístup ke svým souborům – napříč zařízeními. Díky online úložišti SkyDrive mohou uživatelé vytvářet, upravovat, ukládat a sdílet soubory odkudkoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení, které zrovna používají.

   

 • Přepracovaný Windows Store. Nová podoba Windows Store zlepšuje to, jak jsou aplikace zobrazeny, což umožňuje snadnou orientaci uživatelů mezi aplikacemi a zrychluje cestu k nalezení té správné. Zavedení kategorií, jako například Nové a populární, umožňuje mít přehled o aplikacích, které přibyly nebo patří mezi nejoblíbenější. S Windows 8.1 jsou navíc aplikace automaticky aktualizovány, tudíž uživatelé mají neustále nejnovější verze dostupných aplikací. Příkladem může být aplikace Fresh Paint, která nově zahrnuje vodové barvy, sadu nových grafitových tužek a přepracované uživatelské rozhraní. Nové a aktualizované aplikace jsou neustále doplňovány do Windows Store, včetně aplikací jako jsou Evernote, Facebook pro Windows 8.1, Adobe PhotoShop Express, eBay. Z českých aplikací lze zmínit ČT24, ČT sport, Rekonstrukce D1, PLAY.CZ, SmartMaps a mnoho českých zpravodajských portálů. Uživatelé mohou také nově zakoupit předplacenou kartu s kódem, který je možné po zadání v obchodech Windows Store, Windows Phone Store a Xbox Store použít pro nákup aplikací a her. Tuto možnost ocení uživatelé zejména v těch případech, kdy nechtějí zadávat číslo kreditní karty nebo chtějí někoho obdarovat.

   

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 16. duben 2024

Potřebujete nový web? Váš starý web už je přeci jen příliš starý? Neumí to, co aktuálně potřebujete? Nefunguje vám komunikace s dodavatelem původního webu a chcete to změnit?

František Fajna | 9. duben 2024

Potřebujete notebook pro práci, školní počítač pro děti nebo zařízení pro celou rodinu? V naší nabídce naleznete široký výběr kvalitních produktů za skvělé ceny.

František Fajna | 3. duben 2024

Získejte pozornost a působivý vzhled na Vašich webových stránkách pomocí ikon. Přidáním ikon do designu nejen zvýšíte atraktivitu vašich stránek, ale také usnadníte navigaci pro vaše návštěvníky.