Na druhou stranu lze rozhodnutí považovat za logický krok, protože kvalitní alternativa WebGL dnes prakticky neexistuje. A podle vývoje odvětví je zřejmé, že prohlížeče se dříve či později pluginů zbaví a vše budou zajišťovat sami. To už ostatně Microsoft zjistil, když do jedenácté verze prohlížeče Internet Explorer podporu WebGL přidal.
Microsoft bude spolupracovat na vývoji WebGL
Společnost Microsoft na konferenci Web3D 2014 oznámila, že se stává členem konsorcia Khronos, kde bude spolupracovat na vývoji WebGL, grafického API pro webové prohlížeče. Jedná se o poněkud překvapivou zprávu, neboť WebGL patří do rodiny knihovny OpenGL, která je v podstatě jediným velkým konkurentem microsoftího DirectX.
Novinky eABM
Rizika homeoffice aneb na co nesmí firma zapomenout (z hlediska IT)
Homeoffice se stal nejen praktickým benefitem, ale v mnoha případech standardním fungování firem. Ovšem tam, kde začíná flexibilita a pohodlí, číhá i nebezpečí zejména v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Novinky v Microsoft Teams [říjen 2025]
Říjnové novinky pro Microsoft Teams se primárně zaměřily na integraci AI. Ta přináší spoustu praktických funkcí a vylepšení, které vám zefektivni práci nejen v týmu, ale i na schůzkách.
Speciální nabídka
Akční nabídka pro Červenec a Srpen 2025.