Nejedná se o první zákaz, který by omezoval používaní SW a HW. Čína již například zakázala státní správě používat Windows 8 a produkty od firem Symantec a Kaspersky.
Čína zakázala z důvodu bezpečnosti iPady a Macbooky
Čína zakázala státní správě pořizovat tablety a počítače od společnosti Apple (iPad, iPad Mini, MacBook Air a MacBook Pro). Udávaným důvodem jsou podle úředníků blíže nespecifikované obavy o bezpečnost.
Novinky eABM
Pozor na phishing: Útoky míří na sociální služby i veřejnou správu
V posledních dnech se šíří nebezpečná phishingová kampaň, která cílí na sektor sociálních služeb a veřejnou správu. Podle dostupných informací se útok aktivně šíří napříč organizacemi. Nejde přitom o běžný spam – útočníci zneužívají reálné e-mailové účty napadených organizací, což výrazně zvyšuje důvěryhodnost těchto zpráv.
Když přání zákazníka potká odbornost: Příběh stříbrného zákaznického displeje
Náš tým se nedávno setkal se zákazníkem, který měl velmi specifickou představu o svém novém zákaznickém monitoru. Šlo o zákaznický displej Virtuos, standardně dostupný pouze v elegantní černé barvě.