Microsoft uvedl celosvětově OneDrive, zdarma dostupné cloudové úložiště

Microsoft uvedl celosvětově OneDrive, zdarma dostupné cloudové úložiště

Microsoft uvedl celosvětově OneDrive, zdarma dostupné cloudové úložiště, které představuje jednotné místo pro vše důležité ve vašem životě

Microsoft dnes oznámil celosvětovou dostupnost služby OneDrive, zdarma dostupného osobního cloudového úložiště. OneDrive (dříve známý pod názvem SkyDrive) poskytuje uživatelům prostor pro ukládání a sdílení fotografií, videí či dokumentů, které mají neustále k dispozici prostřednictvím různých zařízení. Nový OneDrive přináší celou řadu nových funkcí, včetně vylepšeného sdílení videí či aktualizované aplikace pro systémy Windows Phone, iOS či Android a také pro herní konzole Xbox.

Podle nedávné studie Harris Poll* vytvořené pro společnost Microsoft, má celkem 77 % uživatelů, kteří běžně využívají cloudové technologie, svá data a obsah uložený na zařízeních, jež nejsou zálohovaná. Celých 69 % by pak raději přišlo o zařízení samotné, než o data, jež na něm mají uložená. Díky úložišti OneDrive již nemusí uživatelé nad tímto ne zrovna příjemným scénářem uvažovat. OneDrive jim nabízí 7 GB prostoru zdarma – což si lze představit třeba jako místo pro více než 7 000 fotografií – kde jsou jejich fotografie, videa či dokumenty vždy v bezpečí a přístupné doslova kdykoliv.

„Vezmete-li do ruky telefon, tablet či jakékoli jiné zařízení, chcete mít své oblíbené fotografie a důležité dokumenty na dosah ruky a ne je někde složitě hledat,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows ve společnosti Microsoft. „A to je přesně to, co vám OneDrive zajistí. Díky propojení se všemi našimi nejnovějšími zařízeními a službami - od Xboxu přes Windows Phone, Windows 8.1 až po Office – a díky snadné dostupnosti přes web a na ostatních platformách, včetně iOS a Android, jsou nyní vaše fotografie, videa a soubory uloženy v bezpečí a dostupné vždy, kdy je zrovna potřebujete.“

Mezi hlavní novinky, které nový OneDrive přináší, patří:

  • Automatické zálohování fotek z fotoaparátu telefonu se systémem Android – tato funkce umožňuje uživatelům jednoduše dostat jejich fotografie z telefonu s Androidem na jakékoliv jiné zařízení.
  • Možnost pracovat na dokumentech Word, Excel, PowerPoint, které jsou vždy dostupné na OneDrivu, se svými přáteli, rodinou či kolegy, a to včetně možnosti spoluvytváření dokumentů v reálném čase.
  • Přizpůsobení kvality přehrávaného videa z úložiště OneDrive podle rychlosti připojení – tato funkce umožňuje videa uchovávat, dívat se na ně či je sdílet tak pohodlně, jako jsme na to zvyklí u fotografií.

Prvních 7 GB prostoru, což zhruba odpovídá prostoru pro více než 7 000 fotografií, získávají uživatelé služby OneDrive zdarma. Další prostor o velikosti 50, 100 či 200 GB si je možné přikoupit. Aktuální uživatelé služby SkyDrive mohou i nadále využívat své přihlašovací údaje pro přístup k jejich souborům ve službě OneDrive. Uživatelé nyní navíc mohou získat dodatečných až 5 GB prostoru zdarma za doporučení služby OneDrive svým přátelům – za každého přítele, který pozvání akceptuje, získá uživatel trvalý přírůstek 500 MB prostoru. Uživatelé mohou také získat další 3 GB volného prostoru za užívání funkce zálohování fotek z fotoaparátu telefonu. Více informací najdete na http://blog.onedrive.com/.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Martin Holeček | 18. září 2019

Společnost Google, která vyvíjí operační systém Android, vypustila 3. září do světa novou verzi tohoto systému. První z novinek si Google nachystal už v názvu samotného systému. Od roku 2009, kdy byla vydaná verze 1.5, bývá Android pojmenován názvem nějaké sladkosti či cukrovinky (Cupcake, Donut, Nugat, apod.) a první písmeno názvu je vždy další písmeno v abecedě. Dnes již předposlední (devátá) verze Androidu nesla název “Pie” - tedy koláč. V pořadí desátá verze měla tedy být pojmenována pamlskem začínajícím na písmeno Q. Tento systém pojmenování se však Google rozhodl ukončit a nový Android se tedy jmenuje jednoduše “Android 10”.

Václav Dobiáš | 16. září 2019

Stále existuje skupina zákazníků, která nedůvěřuje produktům značky Acer, přestože tento výrobce již dávno nepatří k výrobcům low-end zařízení a dnes se řadí ke světové špičce v oblasti výroby notebooků, počítačů a LCD panelů. My sami jsme s těmito produkty nadmíru spokojeni a denně je používáme v naší společnosti. Dnes Vám představíme 3 důvody, proč si vybrat produkty společnosti Acer.

Václav Dobiáš | 8. září 2019

Po 10 letech od prvního vydání Windows 7 se blíží ukončení podpory ze strany Microsoftu pro tento stále oblíbený operační systém.