Microsoft uvedl celosvětově OneDrive, zdarma dostupné cloudové úložiště

Microsoft uvedl celosvětově OneDrive, zdarma dostupné cloudové úložiště

Microsoft uvedl celosvětově OneDrive, zdarma dostupné cloudové úložiště, které představuje jednotné místo pro vše důležité ve vašem životě

Microsoft dnes oznámil celosvětovou dostupnost služby OneDrive, zdarma dostupného osobního cloudového úložiště. OneDrive (dříve známý pod názvem SkyDrive) poskytuje uživatelům prostor pro ukládání a sdílení fotografií, videí či dokumentů, které mají neustále k dispozici prostřednictvím různých zařízení. Nový OneDrive přináší celou řadu nových funkcí, včetně vylepšeného sdílení videí či aktualizované aplikace pro systémy Windows Phone, iOS či Android a také pro herní konzole Xbox.

Podle nedávné studie Harris Poll* vytvořené pro společnost Microsoft, má celkem 77 % uživatelů, kteří běžně využívají cloudové technologie, svá data a obsah uložený na zařízeních, jež nejsou zálohovaná. Celých 69 % by pak raději přišlo o zařízení samotné, než o data, jež na něm mají uložená. Díky úložišti OneDrive již nemusí uživatelé nad tímto ne zrovna příjemným scénářem uvažovat. OneDrive jim nabízí 7 GB prostoru zdarma – což si lze představit třeba jako místo pro více než 7 000 fotografií – kde jsou jejich fotografie, videa či dokumenty vždy v bezpečí a přístupné doslova kdykoliv.

„Vezmete-li do ruky telefon, tablet či jakékoli jiné zařízení, chcete mít své oblíbené fotografie a důležité dokumenty na dosah ruky a ne je někde složitě hledat,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows ve společnosti Microsoft. „A to je přesně to, co vám OneDrive zajistí. Díky propojení se všemi našimi nejnovějšími zařízeními a službami - od Xboxu přes Windows Phone, Windows 8.1 až po Office – a díky snadné dostupnosti přes web a na ostatních platformách, včetně iOS a Android, jsou nyní vaše fotografie, videa a soubory uloženy v bezpečí a dostupné vždy, kdy je zrovna potřebujete.“

Mezi hlavní novinky, které nový OneDrive přináší, patří:

  • Automatické zálohování fotek z fotoaparátu telefonu se systémem Android – tato funkce umožňuje uživatelům jednoduše dostat jejich fotografie z telefonu s Androidem na jakékoliv jiné zařízení.
  • Možnost pracovat na dokumentech Word, Excel, PowerPoint, které jsou vždy dostupné na OneDrivu, se svými přáteli, rodinou či kolegy, a to včetně možnosti spoluvytváření dokumentů v reálném čase.
  • Přizpůsobení kvality přehrávaného videa z úložiště OneDrive podle rychlosti připojení – tato funkce umožňuje videa uchovávat, dívat se na ně či je sdílet tak pohodlně, jako jsme na to zvyklí u fotografií.

Prvních 7 GB prostoru, což zhruba odpovídá prostoru pro více než 7 000 fotografií, získávají uživatelé služby OneDrive zdarma. Další prostor o velikosti 50, 100 či 200 GB si je možné přikoupit. Aktuální uživatelé služby SkyDrive mohou i nadále využívat své přihlašovací údaje pro přístup k jejich souborům ve službě OneDrive. Uživatelé nyní navíc mohou získat dodatečných až 5 GB prostoru zdarma za doporučení služby OneDrive svým přátelům – za každého přítele, který pozvání akceptuje, získá uživatel trvalý přírůstek 500 MB prostoru. Uživatelé mohou také získat další 3 GB volného prostoru za užívání funkce zálohování fotek z fotoaparátu telefonu. Více informací najdete na http://blog.onedrive.com/.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Martin Holeček | 19. březen 2019

Dovolte nám informovat Vás o snídani s Microsoftem, které jsme se v minulém týdnu zúčastnili. V rámci této "pracovní snídaně" jsme Vám společně připravili ukázku praktického využití Microsoft Office 365 ve firemním prostředí a práci v týmu. Na tuto akci jsme pozvali naše klienty. Ti mohli na vlastní oči vidět zlepšení, která by jim nasazení Office 365 ve firmě přineslo. Všem zúčastněným se akce velice líbila a již zvažují implementaci Office 365 v jejich společnosti.

Dominik Fenár | 17. březen 2019

Nové notebooky Acer TravelMate B byly speciálně navrženy pro použití ve školách a na cestách. Jsou výkonné, odolají nárazu i polití a mají velkou výdrž.

Václav Dobiáš | 12. březen 2019

Chytrá domácnost zase o krok blíže - využijte funce Alexy s chytrými reproduktory Energy Smart Speakers.