Eshop Summit 2018

Eshop Summit 2018

Dne 16. a 17. 3. 2018 proběhl další ročník konference E-shop Summit, na kterém jsme nechyběli ani my.

eshop summit 2018

E-shop Summit

E-shop Summit je největší česká konference a veletrh zaměřený čistě na e-shopy. V jednoduchosti se dá E-shop Summit přirovnat k úzce zaměřenému Invexu, který je však doplněn zajímavými přednáškami.

Umělá inteligence

Velkým tématem E-shop Summitu byla umělá inteligence a její propojení s weby a e-shopy. Viděli jsme v praxi, jak může umělá inteligence mnohonásobně zvýšit prodej, díky plně personifikovanému mailingu, či speciálně nabízenému zboží, podle Vašich předchozích nákupů a chování na webu.

Umělou inteligenci lze využít i k přímé komunikaci s klientem pomocí chatovacího okna na Vašem webu a ušetřit tak lidské prostředky na jiné činnosti.

S umělou inteligencí jsme si mohli reálně “popovídat” a vyzkoušet ji.

Umělá inteligence dokáže značně usnadnit práci nejen marketingových oddělení a dokáže ušetřit spoustu nákladů.

Mailing

Správnému mailingu se však nevěnovala jen umělá inteligence, ale spousta dalších prezentací, které představovaly svá řešení. Společným jmenovatelem však byla jediná věc - správná práce s Vašimi kontakty a správné cílení.

Analýza, statistiky a další

Mít e-shop či web nestačí. Je třeba sledovat a vyhodnocovat chování uživatelů na webu - co je zajímá, jak se chovají, proč nedokončili objednávku a další metriky. Největší prostor tak opět získal Google se svým nástrojem “Google Analytics”.

twitter1

Google Analytics je však pouze jeden z nástrojů, které byste měli při SEO & SEM používat.

Pokud nepracujete pravidelně s Google Analytics, sledujte naše statistiky, které zasíláme týdně (krátký týdenní přehled) a také detailní měsíční statistky webu. Také s Vámi rádi uděláme konzultační schůzku ohledně Vašich statistik návštěvnosti a poradíme Vám, co udělat, aby Váš web či e-shop byl, nejen pro vyhledávače, lepší.

Lidé a lidské zdroje

Sehnat odborníky je pro spoustu nejen e-shopů velký problém. Rada specializované personální agentury byla jasná: Hledejte Moraváky, jsou levnější a dříve vstávají.

twitter2

Tak, neváhejte a oslovte nás - jsme z Frýdku-Místku (hned vedle Ostravy). :)

Logistika

Logistika trápí snad každý e-shop. Na E-shop Summitu byli jak někteří přepravci, kteří prezentovali své služby, tak zde byly prezentovány další související služby, které Vám s logistikou pomohou.  

Závěr

Z E-shop Summitu jsme si, kromě spousty nových kontaktů, přivezli informace o spoustě novinek a technických řešení. Pokud Vás něco zaujalo, rádi s Vámi tyto novinky probereme a pomůžeme vybrat nejlepší řešení pro Vás.

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Dominik Fenár | 24. březen 2019

Říká se, že kdo dnes není na internetu, jako by vůbec neexistoval. Avšak když už si zhotovíte webové stránky, je třeba o ně dbát a rozvíjet je. I když se může jednat pouze o vedlejší zdroj Vašich klientů, webová stránka Vás neustále prezentuje a je v jistém slova smyslu Vaší online vizitkou. Zkrátka je nutné, aby ony stránky “šly s dobou”. A přesně z tohoto důvodu jsme nyní omladili stránky firmy Bennisoft.

Martin Holeček | 19. březen 2019

Dovolte nám informovat Vás o snídani s Microsoftem, které jsme se v minulém týdnu zúčastnili. V rámci této "pracovní snídaně" jsme Vám společně připravili ukázku praktického využití Microsoft Office 365 ve firemním prostředí a práci v týmu. Na tuto akci jsme pozvali naše klienty. Ti mohli na vlastní oči vidět zlepšení, která by jim nasazení Office 365 ve firmě přineslo. Všem zúčastněným se akce velice líbila a již zvažují implementaci Office 365 v jejich společnosti.

Dominik Fenár | 17. březen 2019

Nové notebooky Acer TravelMate B byly speciálně navrženy pro použití ve školách a na cestách. Jsou výkonné, odolají nárazu i polití a mají velkou výdrž.