Eshop Summit 2018

Eshop Summit 2018

Dne 16. a 17. 3. 2018 proběhl další ročník konference E-shop Summit, na kterém jsme nechyběli ani my.

eshop summit 2018

E-shop Summit

E-shop Summit je největší česká konference a veletrh zaměřený čistě na e-shopy. V jednoduchosti se dá E-shop Summit přirovnat k úzce zaměřenému Invexu, který je však doplněn zajímavými přednáškami.

Umělá inteligence

Velkým tématem E-shop Summitu byla umělá inteligence a její propojení s weby a e-shopy. Viděli jsme v praxi, jak může umělá inteligence mnohonásobně zvýšit prodej, díky plně personifikovanému mailingu, či speciálně nabízenému zboží, podle Vašich předchozích nákupů a chování na webu.

Umělou inteligenci lze využít i k přímé komunikaci s klientem pomocí chatovacího okna na Vašem webu a ušetřit tak lidské prostředky na jiné činnosti.

S umělou inteligencí jsme si mohli reálně “popovídat” a vyzkoušet ji.

Umělá inteligence dokáže značně usnadnit práci nejen marketingových oddělení a dokáže ušetřit spoustu nákladů.

Mailing

Správnému mailingu se však nevěnovala jen umělá inteligence, ale spousta dalších prezentací, které představovaly svá řešení. Společným jmenovatelem však byla jediná věc - správná práce s Vašimi kontakty a správné cílení.

Analýza, statistiky a další

Mít e-shop či web nestačí. Je třeba sledovat a vyhodnocovat chování uživatelů na webu - co je zajímá, jak se chovají, proč nedokončili objednávku a další metriky. Největší prostor tak opět získal Google se svým nástrojem “Google Analytics”.

twitter1

Google Analytics je však pouze jeden z nástrojů, které byste měli při SEO & SEM používat.

Pokud nepracujete pravidelně s Google Analytics, sledujte naše statistiky, které zasíláme týdně (krátký týdenní přehled) a také detailní měsíční statistky webu. Také s Vámi rádi uděláme konzultační schůzku ohledně Vašich statistik návštěvnosti a poradíme Vám, co udělat, aby Váš web či e-shop byl, nejen pro vyhledávače, lepší.

Lidé a lidské zdroje

Sehnat odborníky je pro spoustu nejen e-shopů velký problém. Rada specializované personální agentury byla jasná: Hledejte Moraváky, jsou levnější a dříve vstávají.

twitter2

Tak, neváhejte a oslovte nás - jsme z Frýdku-Místku (hned vedle Ostravy). :)

Logistika

Logistika trápí snad každý e-shop. Na E-shop Summitu byli jak někteří přepravci, kteří prezentovali své služby, tak zde byly prezentovány další související služby, které Vám s logistikou pomohou.  

Závěr

Z E-shop Summitu jsme si, kromě spousty nových kontaktů, přivezli informace o spoustě novinek a technických řešení. Pokud Vás něco zaujalo, rádi s Vámi tyto novinky probereme a pomůžeme vybrat nejlepší řešení pro Vás.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Mynář Petr | 5. duben 2021

Přinášíme Vám ekonomicky zajímavý a chytrý systém se spoustou individuálních doplňků pro Vaše řešení zabezpečení bytu, domu, garáže, chaty, skladu, malé firmy apod. Technologie od společnosti iGET SECURITY M3B je víceúčelový bezdrátový GSM alarm, detektor na dveře a okna, detektor pohybu, siréna 110 dB. Zařízení je ovladatelné z aplikace iGET ALARM, která je v českém jazyce pro Android a iOS. Alarm při poplachu telefonuje nebo odesílá SMS.

Václav Dobiáš | 28. březen 2021

Na na 31. března připadá světový den zálohování. Už jste si zazálohovali soubory? Pokud ne, nevěšte hlavu – pomůžeme vám s tím.

Mynář Petr | 23. březen 2021

Tatam je doba, kdy vodní chlazení počítače bylo složité a finančně téměř nedostupné. Zároveň díky dnešním výkonným grafickým kartám je nutné se stále více zabývat výkonným chlazením celého systému.