Firefox 52, který podle plánu vyjde v březnu, bude poslední verze s podporou Windows XP a Vista. Vyjde s rozšířenou podporou (ESR), na kterou budou všichni uživatelé XP a Vist automaticky „převedeni“. Bez nutnosti jakékoliv další akce z jejich strany tak budou dále dostávat bezpečnostní aktualizace, ale už se nedočkají žádných nových funkcí. Podle uveřejněných čísel používá XP a Visty asi ještě 13% uživatelů Firefoxu. Podle aktuálnějších čísel a dalšího vývoje se Mozilla rozhodne, kdy definitivně podporu těchto systémů ukončí. Nejpozději to bude s ukončením podpory ESR verze 52 někdy v polovině roku 2018. Pro firmy ale Mozilla doporučuje počítat s pesimističtější možností konce podpory už v září 2017.
Firefox - konec podpory Windows XP a Vista
Mozilla oznámila ukončení podpory operačních systému Windows XP a Vista.
Novinky eABM
Pozor na e-mail z Facebooku - Vypadá normálně, ale můžete přijít o kontrolu nad účtem
Na první pohled jde o úplně běžnou situaci. Do e-mailu vám přijde zpráva od Facebook. Žádné varování, žádná panika, žádná výhra ani výhružka. Jen krátká informace, že jste obdrželi žádost o partnerství v rámci Business Manageru.
Novinky v Microsoft Teams [duben 2026]
Co se týče aktualizací aplikace Microsoft Teams pro tento měsíc, i nadále se společnost Microsoft na to, abychom vám přinášeli funkce, díky nimž bude spolupráce chytřejší, bezpečnější a plynulejší – ať už pracujete s umělou inteligencí, spravujete hovory nebo podporujete hybridní týmy ve velkém měřítku.