Statistiky návštěvnosti - nedílná součást Vašeho webu

Statistiky návštěvnosti - nedílná součást Vašeho webu

"Statistika nuda je..." jak se zpívá v jedné české pohádce. Stejný pohled má mnoho vlastníků webů na statistiky návštěvnosti svých www stránek. My Vám dnes detailně představíme naši službu statistik, kterou využívají mnozí naši klienti, protože jsme, na základě jejich podnětů, naplánovali pro tento rok velký upgrade této aplikace systému.

Všechny internetové stránky obsahují měření statistik pomocí Google Analytics. Statistiky společnosti Google patří mezi nejlepší nástroje pro sledování statistik. Svůj největší potenciál ale ukážou v momentě, kdy je propojíte s reklamní službou Google Adwords a začnete používat placenou reklamu.

Tyto statistiky nejsou úplně jednoduché a většina uživatelů je právě z tohoto důvodu raději nepoužívá, díky čemuž pak nemají vůbec žádný přehled o návštěvnosti. A právě proto jsme již v roce 2009 vytvořili aplikaci, která vytvářela automatický report statistiky pro daného uživatele v jednoduché a čitelné podobě. Kromě toho měla tato aplikace ušetřit našim klientům především čas, který by jinak strávili vyhodnocováním těchto statistik, kde pouhé vyhodnocení pomocí Google Analytics nestačí.

Od začátku nám bylo jasné, že informace pouze z Google Analytics nebudou stačit a aplikaci jsme postupně rozšiřovali o další pluginy. Z jednostránkového reportu se tedy postupně stal report čítající až 20 stránek (velikost záleží na službách jednotlivých webů).

 

Aktuálně v našich měsíčních statistikách naleznete:

 1. Návštěvnost webu rozdělenou na celkovou návštěvnost, unikátní návštěvy, zobrazené stránky, čas na webu.
 2. Nejpoužívanější klíčová slova použitá v organickém vyhledávání.
 3. Seznam nejčtenějších stránek.
 4. Seznam odkazujících stránek, přes které návštěvníci vstoupili na Váš web.
 5. Geografické informace o návštěvnících rozdělené podle EU a ČR
 6. Technické informace o návštěvnících - informace o prohlížečích, operačních systémech, ale i informace o tom, zda používají mobilní zařízení.
 7. Analýza zdrojového kódu, kdy validní kód je důležitý pro internetové vyhledávače.
 8. Automatizovaná analýza rychlosti webu.
 9. Aktivita uživatelů na sociálních sítích, kde aktuálně převládá Facebook.
 10. Jednotlivé page ranky (Google page rank a Seznam S-rank).

Kromě měsíčních statistik zasíláme každé pondělí krátký týdenní report, pomocí kterého si můžete velice jednoduše vyhodnotit návštěvnost Vašeho webu, včetně porovnání s předchozím týdnem.

Již nějakou dobu řešíme, že statistiky nelze dál zpracovávat standardním způsobem, na který jsme historicky zvyklí. Je třeba na ně pohlížet komplexně v rámci všech služeb, které pro propagaci používáte. Z tohoto důvodu jsme na tento rok naplánovali velký upgrade celého reportu.

 

Plán upgradu

 • nová interaktivní podoba statistik
 • mobilní podoba
 • optimalizace aplikace pro maximální rychlost
 • variabilnější reporty
 • rozsáhlé reporty Facebookových stránek, včetně analýz jednotlivých příspěvků
 • propojení webmaster tools
 • reportování jednotlivých monitorovaných událostí na webu
 • u eshopů přibude reportování výkonnosti prodeje

Po dokončení celé aktualizace a otestování budete moci v jedné aplikaci jednoduše analyzovat veškerá data, která byste jinak museli zpracovávat pomocí minimálně 5 ti různých nástrojů. Díky našim statistikám tedy můžete měsíčně ušetřit několik hodin Vaší práce. 

Statistiky budou i nadále k dispozici zdarma, některé funkce však budou i nadále k dispozici pouze v PRO verzi. Chcete-li se dozvědět více o PRO verzi, neváhejte nás kontaktovat na emailu webmaster@eabm.cz . PRO verzi nabízíme našim outsourcingovým klientům v rámci outsourcingu (je účtována jako 0.25 hod), ostatním klientům pak v ceně 150 Kč/měsíc.

Sdílet článek:
Autor:
Václav Dobiáš

Vedoucí internetového oddělení

 dobias.vaclav@eabm.cz
 +420 777 027 504

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
František Fajna | 8. červenec 2024

S příchodem letních měsíců se zvýšenými teplotami přichází také potřeba odborné péče o vaše elektronické zařízení. Prach, který se během roku hromadí uvnitř Vašeho notebooku či počítače, může zhoršit chování Vašeho zařízení.

František Fajna | 27. červen 2024

Akční nabídka pro květen 2024.

František Fajna | 26. červen 2024

Když aktualizujete nebo zrušíte položku schůzky na ploše aplikace Outlook, zobrazí se chyba konfliktu. „Jedna nebo více položek ve složce, kterou jste synchronizovali, se neshoduje"