Profylaktika - čištění Vaší techniky a prevence

Profylaktika - čištění Vaší techniky a prevence

Chcete prodloužit životnost svých elektronických zařízení o několik let? Vyzkoušejte profylaktiku! Profylaktika, je pro mnohé cizí slovo, v českém překladu znamená čištění elektronických spotřebičů.

Jedná se o běžně prováděnou službu v IT odvětví, lze ji rozdělit na dvě kategorie:

 

1. Běžná zařízení v domácnosti

Čištění běžných zařízení koncových uživatelů, jako je např. notebook, stolní PC, tiskárna.

 

Všechny tyto vyjmenované zařízení obsahují mnoho aktivních prvků. Nejčastěji zanedbávanými prvky jsou ventilátory, které zajišťují chlazení. Bez těchto důležitých součástek by se provoz neobešel. Největší slabostí je zanesení prachem, který vede k zaseknutí ventilátoru a tím může dojít k poškození zařízení nebo vzplanutí.

 

Důležité je také umístění těchto zařízení. Stolní počítač by se neměl nacházet v uzavřené skříni nebo na koberci. Ventilátory jsou takto zcela zbytečně zatěžovány více, než je potřeba.

 

I pro běžné uživatele platí, že pokud chcete udržet svůj spotřebič v dobré kondici a zajistit mu tak co nejdelší životnost, je pravidelná profylaktika nutností minimálně 2x do roka.

 

Nemusíte se bát, že o svůj pracovní nástroj přijdete na delší dobu, profylaktika běžných zařízení koncových uživatelů je provedena do jednoho dne.

 

Tento druh služby nabízíme za 350 Kč, kde bude zařízení řádně prohlédnuto a profesionálně vyčištěno. Zákazník bude informován o stavu jeho zařízení, a pokud to bude nutné, bude mu doporučena další údržba nebo prevence.

 

Nemusíte se bát, že o svůj pracovní nástroj přijdete na delší dobu, profylaktika běžných zařízení koncových uživatelů je provedena do jednoho dne.

 

2. Firemní zařízení

Udržují chod celé firmy, jako je např. server, router, switch, wifi AP, kamerové systémy, záznamová jednotka nebo také racková skříň, kde je umístěna celá technologie.

Server by měl být spolu s pravidelnou preventivní prohlídkou vyčištěn a zkontrolován. Tato služba se většinou provádí v době, kdy je to časově umožněno, např. o víkendech nebo odpoledních hodinách, protože odstavení trvá jednu až dvě hodiny, dle náročnosti přístroje. Každý server je umístěn ve skříni, která se nazývá rack. Tato skříň je první bezpečnostní zónou pro správný chod serveru a měla by zabránit vniknutí prachu a vstup neoprávněných osob, proto doporučujeme provést údržbu i této skříně. Cena těchto větších čištění je individualní.

 

Profylaktika, na serverech a dalších velkých zařízeních je také součástí naších služeb. Toto zařízení je nejdůležitějším prvkem v IT ve firmě. Spoléhá na něj spousta lidí, jeho výpadek z důvodu přehřátí, se většinou odehrává v tu nejhorší chvíli, která může nastat. Proto doporučujeme nepodceňovat prevenci!

 

Příklad zanedbaných zařízení a špatné prevence můžete vidět na několika přiložených fotkách.

 

Před profylaktikou
 
Po profylaktice
 

 

Ukázka spálené mechaniky našeho klienta, která byla dlouhou dobu bez údržby.
 Mám zájem o profylaktiku

 

Více informací o službě se dozvíte na pobočce naší firmy nebo telefonu +420 558 644 011

 

Autor vedoucí technického úseku Petr Mynář, eABM s.r.o.

 

Sdílet článek:

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Dominik Fenár | 12. srpen 2019

 V dnešní době jsou SSD (Solid State Drive) zcela běžnou částí vybavení počítačů a notebooků. U silnějších sestav a ultrabooků se dokonce jedná o nezbytnou komponentu. SSD lze samozřejmě také dokoupit do stávajícího počítače či notebooku, ale jaký bude jeho přínos a na co se zaměřit při výběru toho správného?

Václav Dobiáš | 11. srpen 2019

Akční nabídka pro srpen a září 2019.

Pavel Vráblík | 7. srpen 2019

Vyměňte papírovou docházku za chytrou docházku, kterou budete mít doslova pod palcem. Za bezkonkurenčních 10 000 Kč bez DPH Vám dodáme spolehlivé, přehledné a rychlé řešení docházky zaměstnanců včetně docházkového terminálu na otisk prstu.