Selfie - novodobý fenomén nebo internetová zkáza?

Selfie - novodobý fenomén nebo internetová zkáza?

Dlouho žádný fenomén nepohnul světem fotografií v poslední době jako právě selfie fotky (česky fotografie autoportrétu).

Ze začátku to byl super nápad, ale časem to bylo horší a horší. Už jsme si zvykli na každodenní spamování na sociálních sítích těmito selfie fotkami a proto se „selfaři“ snaží vyfotit stále lepší a pikantnější selfie fotky.


Bohužel mnoho z nich na to také doplatilo svým životem.


Pár příkladů:

  • Chtěla se vyfotit s pistolí u hlavy, která nechtěně vystřelila.
  • Chtěl se vyfotit se zuřícími býky při tradičním běhu ve Španělsku, ti ho ušlapali.
  • Chtěla se vyfotit u mořských skal, velká vlna ji odnesla do moře.
  • Chtěl se vyfotit na schodišti ve slavném indickém chrámu Tádž Máhal, zřítil se dolů.
  • Chtěl se vyfotit při jízdě na motorce, střetl se s protijedoucím autem.
  • … takhle bychom mohli pokračovat dlouho.

Dalším problémem jsou tzv. selfie tyče, díky nim mají „selfaři“ lepší fotku. Na řadě veřejných míst, koncertech a různých událostech, kde je již zákaz focení s touto selfie tyčí.

Díky tomuto fenoménu letošní rok při pořizování selfie zemřelo celkem už dvanáct lidí. To je o polovinu více, než kolik sprovodili ze světa žraloci.


Co si o tomto fenoménu myslíte Vy, piště do komentářů na našem Facebooku.

Sdílet článek:
Autor:
Vojtěch Kocián

administrátor / seo / marketing

 kocian.vojtech@eabm.cz
 

Novinky eABM

Novinky nejen ze světa IT
Mynář Petr | 5. duben 2021

Přinášíme Vám ekonomicky zajímavý a chytrý systém se spoustou individuálních doplňků pro Vaše řešení zabezpečení bytu, domu, garáže, chaty, skladu, malé firmy apod. Technologie od společnosti iGET SECURITY M3B je víceúčelový bezdrátový GSM alarm, detektor na dveře a okna, detektor pohybu, siréna 110 dB. Zařízení je ovladatelné z aplikace iGET ALARM, která je v českém jazyce pro Android a iOS. Alarm při poplachu telefonuje nebo odesílá SMS.

Václav Dobiáš | 28. březen 2021

Na na 31. března připadá světový den zálohování. Už jste si zazálohovali soubory? Pokud ne, nevěšte hlavu – pomůžeme vám s tím.

Mynář Petr | 23. březen 2021

Tatam je doba, kdy vodní chlazení počítače bylo složité a finančně téměř nedostupné. Zároveň díky dnešním výkonným grafickým kartám je nutné se stále více zabývat výkonným chlazením celého systému.